BacSwab Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-5.000 kr.+21,5%
Bruttofortjeneste 2021
Nøgletal
2024-14,8%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -15.889 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -23.172 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -24.060 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -20.425 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -18.911 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -18.079 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 8.650 | 3.249 | 0 | 32.670 | 32.670 | 31.685 | 1.016 |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.650 | 3.249 | 0 | 32.670 | 32.670 | 31.685 | 1.016 |
| Anlægsaktiver i alt | 251.492 | 350.000 | 400.000 | 500.000 | 500.000 | 550.000 | 580.000 |
| Aktiver i alt | 260.142 | 353.249 | 400.000 | 532.670 | 532.670 | 581.685 | 581.016 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 255.755 | 366.941 | 432.603 | 555.698 | 579.758 | 651.945 | 667.165 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 255.755 | 366.941 | 432.603 | 555.698 | 579.758 | 651.945 | 667.165 |
| Selskabskapital | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -12.715 | -23.692 | -42.603 | -63.028 | -87.088 | -110.260 | -126.149 |
| Årets resultat | -12.715 | -10.977 | -18.911 | -20.425 | -24.060 | -23.172 | -15.889 |
| Egenkapital i alt | -2.715 | -13.692 | -32.603 | -23.028 | -47.088 | -70.260 | -86.149 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 0 | -8.526 | -6.371 | -5.000 | — | — | — |
| Resultat af primær drift | -4.263 | -10.018 | -6.371 | — | -3.125 | -4.375 | -4.250 |
| EBITDA | 0 | -10.018 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -5.613 | -18.079 | -18.911 | — | -24.060 | -23.172 | -15.889 |
| Årets resultat | -12.715 | -10.977 | -18.911 | -20.425 | -24.060 | -23.172 | -15.889 |
| Personaleomkostninger | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 4.263 | 0 | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Virksomhedens væsentligste aktiviteter har været at være holdingselskab, samt at drive handels- og investeringsvirksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.