Hældagervej 165, Vejle ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Jesper Hauge Andreasen Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Koncernregnskab
2018- Bruttofortjeneste
- 743.628 kr.
- Årets resultat
- -78.018 kr.
- Egenkapital
- -18.018 kr.
- Aktiver i alt
- 8.078.078 kr.
Tallene ovenfor på siden gælder selskabet alene (modervirksomheden); koncerntallene omfatter også dattervirksomheder.
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 63.664 | 1.024 | 119.534 | 387.095 | 0 | — | 938.014 | 622.755 |
| Omsætningsaktiver i alt | 419.892 | 14.246 | 1.919.534 | 2.019.447 | 605.828 | 384.112 | 938.014 | 622.755 |
| Anlægsaktiver i alt | 7.658.186 | 7.971.964 | 15.052.071 | 33.908.896 | 44.063.371 | 43.794.232 | 44.097.776 | 43.820.344 |
| Aktiver i alt | 8.078.078 | 7.986.210 | 16.971.605 | 35.928.343 | 44.669.199 | 44.178.344 | 45.035.790 | 44.443.099 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 8.096.096 | 8.364.150 | 17.850.396 | 37.200.108 | 44.674.960 | 43.900.869 | 20.263.335 | 20.065.831 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | 24.449.963 | 23.997.611 |
| Gældsforpligtelser i alt | 8.096.096 | 8.364.150 | 17.850.396 | 37.200.108 | 44.674.960 | 43.900.869 | 44.713.298 | 44.063.442 |
| Selskabskapital | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 |
| Overført resultat | -78.018 | -437.940 | -938.791 | -1.331.765 | -276.089 | 66.358 | 172.299 | 292.994 |
| Årets resultat | -78.018 | -359.922 | -500.851 | -392.974 | 1.055.676 | 342.447 | 105.940 | 120.695 |
| Egenkapital i alt | -18.018 | -377.940 | -878.791 | -1.271.765 | -216.089 | 126.358 | 232.299 | 352.994 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 743.628 | -118.566 | -182.752 | -144.403 | 1.740.508 | 2.172.904 | 2.045.545 | 2.201.020 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | 1.605.938 | 1.903.765 | 1.768.618 | 1.923.588 |
| EBITDA | — | — | — | — | 1.740.508 | 2.172.904 | 2.045.545 | 2.201.020 |
| Resultat før skat | 70.278 | -359.922 | — | -916.896 | 1.353.431 | 439.034 | 135.821 | 153.780 |
| Årets resultat | -78.018 | -359.922 | -500.851 | -392.974 | 1.055.676 | 342.447 | 105.940 | 120.695 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | 134.570 | 269.139 | 276.927 | 277.432 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at erhverve ejendommen Hældagervej 165, 7120 Vejle og udvikle ejendommen med henblik på udlejning.
Selskabets resultatopgørelse for 2025 udviser et overskud på 120.695 kr. mod et overskud på 105.940 kr. sidste år, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en egenkapital på 352.994 kr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.