Care-4 Forsikringsagentur ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2022
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 18.783 | 26.879 | 39.152 | 55.597 | 26.557 |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.453 | 26.879 | 39.152 | 55.597 | 44.717 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 19.453 | 26.879 | 39.152 | 55.597 | 44.717 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 0 | 295 | 5.000 | 10.830 | 63.867 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 0 | 0 | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 0 | 295 | 5.000 | 10.830 | 63.867 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 75.000 | 75.000 | 75.000 |
| Overført resultat | -30.547 | -23.416 | -40.848 | -30.233 | -94.150 |
| Årets resultat | -30.547 | 7.131 | -17.432 | 35.615 | -63.917 |
| Egenkapital i alt | 19.453 | 26.584 | 34.152 | 44.767 | -19.150 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | — | — | -9.373 | 47.741 | -75.564 |
| Resultat af primær drift | -29.362 | 7.323 | — | 46.752 | -83.372 |
| EBITDA | -29.362 | 7.323 | — | — | — |
| Resultat før skat | -30.547 | 7.131 | -17.432 | 41.445 | -82.077 |
| Årets resultat | -30.547 | 7.131 | -17.432 | 35.615 | -63.917 |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | — | 989 | 7.808 |
| Af- og nedskrivninger | 0 | 0 | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | 0 | — | — | — |
| Udbytte | — | 0 | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Selskabets formål er, at formidle forsikringer, samt dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for 2022 udviser et underskud på kr. 63.917, og selskabets balance pr. 31. december 2022 udviser en negativ egenkapital på kr. 19.150. Selskabet har tabt over halvdelen af selskabskapitalen. Ledelsen forventer, at kapitalen reetableres ved indtjening i de kommende år, og anser herefter selskabslovens bestemmelser for iagttaget.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.