H. Runes Multiservice ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
63.766 kr.+1,7%
Bruttofortjeneste 2025/26
-23,5%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2018/19–2025/26
Nøgletal
2025/2663.766 kr.
EBITDA
11,2%
Soliditetsgrad
0,2×
Likviditetsgrad
507,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 17.339 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 67.643 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 62.577 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 34.134 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst ——
2019Skattepligtig indkomst -29.588 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2026
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 69.949 | 34.286 | 33.683 | 45.248 | 70.406 | 29.466 | 27.030 | 8.302 |
| Omsætningsaktiver i alt | 70.954 | 0 | 111.751 | 127.658 | 94.789 | 65.509 | 54.503 | 9.464 |
| Anlægsaktiver i alt | 333.816 | 273.816 | 213.816 | 120.000 | 0 | 90.000 | 72.000 | 57.600 |
| Aktiver i alt | 404.770 | 308.102 | 325.567 | 247.658 | 94.789 | 155.509 | 126.503 | 67.064 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 455.866 | 373.786 | 510.894 | 458.851 | 253.403 | 150.658 | 90.197 | 55.229 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | 66.930 | 0 |
| Gældsforpligtelser i alt | 455.866 | 373.786 | 510.894 | 458.851 | 253.403 | 224.513 | 157.127 | 55.229 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -101.096 | -115.684 | -235.327 | -261.193 | -208.614 | -119.004 | -80.624 | -42.484 |
| Årets resultat | -101.096 | -14.588 | -119.643 | -25.866 | 52.577 | 90.143 | 38.381 | 38.140 |
| Egenkapital i alt | -51.096 | -65.684 | -185.327 | -211.193 | -158.614 | -69.004 | -30.624 | 7.516 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 414.867 | 250.398 | 97.612 | 105.671 | 62.587 | 98.551 | 62.726 | 63.766 |
| Resultat af primær drift | -101.213 | -1.273 | -98.535 | -11.267 | 62.587 | 98.551 | 44.726 | 49.366 |
| EBITDA | — | 58.727 | -38.535 | 48.733 | 62.587 | 98.551 | 62.726 | 63.766 |
| Resultat før skat | -101.096 | -14.588 | -119.643 | -25.866 | 52.577 | 90.143 | 42.187 | 47.585 |
| Årets resultat | -101.096 | -14.588 | -119.643 | -25.866 | 52.577 | 90.143 | 38.381 | 38.140 |
| Personaleomkostninger | 516.080 | 191.671 | 136.147 | 56.938 | 0 | 0 | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 0 | 0 | 18.000 | 14.400 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Udbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter består i, at drive virksomhed med nedrivning og lettere renovering.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. april 2025 - 31. marts 2026 udviser et resultat på kr. 38.140, og selskabets balance pr. 31. marts 2026 udviser en balancesum på kr. 67.064, og en egenkapital på kr. 7.516.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.