Innovium ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 0 | 153.251 | 313.766 | 595.659 | 261.841 | 199.813 | 195.915 | 293.508 |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.000 | 237.285 | 436.196 | 613.670 | 274.065 | 225.460 | 241.505 | 297.615 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | 10.176 | 10.176 | 11.220 |
| Aktiver i alt | 20.000 | 237.285 | 436.196 | 613.670 | 274.065 | 235.636 | 251.681 | 308.835 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 31.000 | 429.875 | 799.055 | 1.412.653 | 1.132.690 | 825.122 | 542.487 | 477.251 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 31.000 | 429.875 | 799.055 | 1.412.653 | 1.132.690 | 825.122 | 542.487 | 477.251 |
| Selskabskapital | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 |
| Overført resultat | -71.000 | -252.590 | -422.859 | -858.983 | -918.625 | -649.486 | -350.806 | -228.416 |
| Årets resultat | -71.000 | -181.937 | -170.269 | -436.124 | -59.642 | 269.139 | 298.680 | 122.390 |
| Egenkapital i alt | -11.000 | -192.590 | -362.859 | -798.983 | -858.625 | -589.486 | -290.806 | -168.416 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -91.000 | -150.049 | 405.161 | 1.073.842 | 1.256.252 | 1.370.186 | 1.208.063 | 956.259 |
| Resultat af primær drift | -91.000 | -233.842 | -202.770 | -313.411 | -48.471 | 304.875 | 300.003 | 142.176 |
| Resultat før skat | -91.000 | -234.027 | -216.269 | -318.124 | -59.642 | 269.139 | 298.680 | 122.390 |
| Årets resultat | -71.000 | -181.937 | -170.269 | -436.124 | -59.642 | 269.139 | 298.680 | 122.390 |
| Personaleomkostninger | 0 | 83.793 | 607.931 | 1.387.253 | 1.304.723 | 1.065.311 | 908.060 | 814.083 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 0 | 1 | 1 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive handels- og servicevirksomhed indenfor restaurationsbranchen ved drift af IT løsninger, herunder hardware, software og rådgivning samt hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets egenkapital er tabt. Ledelsen har iagttaget selskabslovens bestemmelser i § 119 vedrørende kapitaltab. Den negative egenkapital forventes reetableret over de kommende år gennem resultaterne af selskabets fortsatte positive drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.