Camini Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 0 | — | — | — | 322.246 | 257.463 | 41.113 | 13.529 |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | — | — | 16.000 | 385.901 | 537.178 | 2.885.312 | 2.717.097 |
| Anlægsaktiver i alt | 246.086 | 589.122 | 272.086 | 780.473 | 1.254.462 | 971.178 | 2.363.928 | 1.770.831 |
| Aktiver i alt | 246.086 | 589.122 | 272.086 | 796.473 | 1.640.363 | 1.508.356 | 5.249.240 | 4.487.928 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 52.500 | 55.000 | 314.740 | 325.745 | 362.863 | 521.640 | 5.960.614 | 5.708.126 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | 66.137 | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 52.500 | 121.137 | 314.740 | 325.745 | 362.863 | 521.640 | 5.960.614 | 5.708.126 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -39.914 | 274.399 | -81.240 | -76.245 | 256.538 | 249.038 | -821.562 | -1.270.198 |
| Årets resultat | -39.914 | 274.399 | -327.139 | 513.382 | 204.537 | 226.716 | -1.698.090 | -508.824 |
| Egenkapital i alt | 193.586 | 467.985 | -42.654 | 470.728 | 1.277.500 | 986.716 | -711.374 | -1.220.198 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | -7.000 | 7.000 | -6.632 | -4.683 | -7.564 | -10.723 |
| Resultat af primær drift | — | 340.536 | — | — | -6.632 | -4.683 | -7.564 | -10.723 |
| Resultat før skat | -39.914 | 340.536 | -324.036 | 513.382 | 200.917 | 225.242 | -1.698.097 | -486.648 |
| Årets resultat | -39.914 | 274.399 | -327.139 | 513.382 | 204.537 | 226.716 | -1.698.090 | -508.824 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | 0 | 1 | 1 | — | — | 0 | 0 |
| Udbytte | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af, at ejer kapitalandele i tilknyttede selskab med restaurantdrift i København.
Årets bruttotab udgør -10.723 kr. mod -7.564 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -508.824 kr. mod -1.698.090 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Selskabet har tabt hele egenkapitalen. Ledelsen forventer at kunne reetablere egenkapitalen gennem indtjening i selskabets datterselskab indenfor de kommende 3-5 år. Selskabet er primært finansieret via udlån fra virksomhedsdeltagere og ledelse, som har afgivet en tilbagetrædelseserklæring på udlånet på 5.681 t.kr. På baggrund heraf aflægger ledelsen regnskabet ud fra en forudsætning om fortsat drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.