Gabicare ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Nicholaz Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 47.330 | 73.339 | 69.787 | 156.643 | 2.351 | 3.650 | 485 | 20.595 |
| Omsætningsaktiver i alt | 47.330 | 145.394 | 133.241 | 205.181 | 158.759 | 171.489 | 161.824 | 165.893 |
| Anlægsaktiver i alt | — | 4.259.149 | 4.363.317 | 4.363.317 | 4.363.317 | 4.363.317 | 4.363.317 | 0 |
| Aktiver i alt | 47.330 | 4.404.543 | 4.496.558 | 4.568.498 | 4.522.076 | 4.534.806 | 4.525.141 | 165.893 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | 4.429.504 | 165.696 | 243.258 | 23.073 | 22.322 | 20.692 | 138.768 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | — | 4.429.504 | 165.696 | 243.258 | 23.073 | 22.322 | 20.692 | 138.768 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 4.500.000 | 4.500.000 | 4.500.000 | 4.500.000 | 4.500.000 | 4.500.000 |
| Overført resultat | -2.670 | -74.961 | -169.138 | -174.760 | -997 | 12.484 | 4.449 | -4.472.875 |
| Årets resultat | -2.670 | -72.291 | -94.176 | -5.622 | 173.763 | 13.481 | -8.035 | -4.477.324 |
| Egenkapital i alt | 47.330 | -24.961 | 4.330.862 | 4.325.240 | 4.499.003 | 4.512.484 | 4.504.449 | 27.125 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -1.420 | -92.678 | — | — | — | — | -8.019 | -95.142 |
| Resultat af primær drift | -1.420 | -92.678 | — | — | — | — | -8.019 | -4.458.460 |
| Resultat før skat | -2.670 | -92.681 | -120.738 | -7.208 | 222.301 | 13.481 | -8.035 | — |
| Årets resultat | -2.670 | -72.291 | -94.176 | -5.622 | 173.763 | 13.481 | -8.035 | -4.477.324 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | — | — | — | — | 1 | 0 |
| Udbytte | — | — | 0 | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive marketing og salgsvirksomhed, rådgivning og hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et underskud på kr. 4.477.324, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en egenkapital på kr. 27.125.Selskabet har tabt over 50% af anpartskapitalen. Ledelsen er opmærksom på, at selskabet er omfattet af kapitaltabsreglerne i selskabesloven. Selskabets ledelse forventer at kunne reetablere anpartskapitalen ved egen drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.