CENA Vandtætning ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Ben Holding Group ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 9.942 | 5.487 | 19.635 | 0 | — | 3 | 483 | 91.132 |
| Omsætningsaktiver i alt | 41.101 | 5.487 | 73.381 | 47.996 | 179 | 15.092 | 483 | 91.132 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 8.894 | 8.894 | 8.894 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 41.101 | 14.381 | 82.275 | 56.890 | 179 | 15.092 | 483 | 91.132 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 22.635 | 136.518 | 234.250 | 209.905 | 152.790 | 167.841 | 152.305 | 214.696 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 22.635 | 136.518 | 234.250 | 209.905 | 152.790 | 167.841 | 152.305 | 214.696 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -31.534 | -172.137 | -201.975 | -203.015 | -202.611 | -202.749 | -201.822 | -173.564 |
| Årets resultat | -31.534 | -140.603 | -29.838 | -1.041 | 405 | -138 | 926 | 28.258 |
| Egenkapital i alt | 18.466 | -122.137 | -151.975 | -153.015 | -152.611 | -152.749 | -151.822 | -123.564 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -40.405 | -140.584 | -77.515 | -1.270 | 550 | 61.852 | 155.185 | 499.270 |
| Resultat af primær drift | — | — | -77.515 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -40.428 | -140.603 | -77.541 | -1.334 | 519 | -48 | 1.169 | 36.728 |
| Årets resultat | -31.534 | -140.603 | -29.838 | -1.041 | 405 | -138 | 926 | 28.258 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | 61.474 | 154.019 | 461.619 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at udvikle og sælge produktet Cure IT Waterprofing System, samt enhver aktivitet, der efter direktionens skøn står i forbindelse hermed.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et overskud på kr. 28.258, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en negativ egenkapital på kr. 123.564.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.