T4M ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Vikdan Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 458 | 458 | 458 | 454 | 0 | — | — | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 458 | 458 | 458 | 454 | 0 | — | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 0 |
| Aktiver i alt | 2.505.508 | 2.505.508 | 2.505.508 | 2.505.504 | 2.505.050 | 2.505.050 | 2.505.050 | 0 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 78.787 | 86.288 | 89.412 | 92.661 | 96.093 | 98.593 | 101.093 | 101.093 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 78.787 | 86.288 | 89.412 | 92.661 | 96.093 | 98.593 | 101.093 | 101.093 |
| Selskabskapital | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 |
| Overført resultat | 2.126.721 | 2.119.220 | 2.116.096 | 2.112.843 | 2.108.957 | 2.106.457 | 2.103.957 | -401.093 |
| Årets resultat | -135.302 | -7.501 | -3.125 | -3.253 | -3.885 | -2.500 | -2.500 | -2.505.050 |
| Egenkapital i alt | 2.426.721 | 2.419.220 | 2.416.096 | 2.412.843 | 2.408.957 | 2.406.457 | 2.403.957 | -101.093 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | — | -7.501 | -3.125 | -3.250 | -3.882 | -2.500 | -2.500 | 0 |
| Resultat af primær drift | — | -7.501 | -3.125 | -3.250 | -3.882 | -2.500 | -2.500 | 0 |
| Resultat før skat | -135.302 | -7.501 | -3.125 | -3.253 | -3.885 | -2.500 | -2.500 | — |
| Årets resultat | -135.302 | -7.501 | -3.125 | -3.253 | -3.885 | -2.500 | -2.500 | -2.505.050 |
| Personaleomkostninger | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af investering, herunder at eje anparter ogaktier i andre selskaber.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.