Marco Maximo Murolo ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
152.127 kr.-56,3%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
2025-134.676 kr.
EBITDA
91,7%
Soliditetsgrad
12×
Likviditetsgrad
-60,8%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Roma Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 3.857 | 10.102 | 906 | 47.572 | 270 | 127.876 | 205.155 | 272.280 | 464 |
| Omsætningsaktiver i alt | 101.401 | 40.416 | 19.179 | 58.598 | 29.747 | 312.295 | 343.048 | 377.938 | 223.227 |
| Anlægsaktiver i alt | 111.665 | 0 | 0 | — | — | 207.583 | 180.166 | 152.750 | 0 |
| Aktiver i alt | 213.066 | 40.416 | 19.179 | 58.598 | 29.747 | 519.878 | 523.214 | 530.688 | 223.227 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 423.917 | 231.966 | 263.661 | 316.655 | 295.849 | 594.132 | 598.812 | 191.167 | 18.545 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 423.917 | 231.966 | 263.661 | 316.655 | 295.849 | 594.132 | 598.812 | 191.167 | 18.545 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -260.851 | -241.550 | -294.482 | -308.057 | -316.102 | -128.139 | -134.325 | 279.098 | 154.682 |
| Årets resultat | -241.431 | 19.301 | -52.932 | -13.575 | -8.045 | -97.886 | -6.186 | -36.577 | -124.416 |
| Egenkapital i alt | -210.851 | -191.550 | -244.482 | -258.057 | -266.102 | -78.139 | -84.325 | 329.098 | 204.682 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -145.281 | 246.756 | -13.516 | -11.178 | -10.376 | -19.511 | 456.823 | 347.956 | 152.127 |
| Resultat af primær drift | -239.140 | 23.315 | -63.482 | -10.389 | -16.731 | -176.116 | -8.032 | -46.720 | -134.676 |
| EBITDA | -224.392 | 23.315 | — | — | — | -148.699 | 19.385 | -19.303 | -134.676 |
| Resultat før skat | -241.431 | 19.301 | -66.119 | -13.575 | -25.359 | -176.420 | -7.879 | -46.683 | -134.839 |
| Årets resultat | -241.431 | 19.301 | -52.932 | -13.575 | -8.045 | -97.886 | -6.186 | -36.577 | -124.416 |
| Personaleomkostninger | 79.111 | 223.441 | 49.966 | 789 | 6.355 | 129.188 | 437.438 | 367.259 | 248.903 |
| Af- og nedskrivninger | 14.748 | 0 | — | — | — | 27.417 | 27.417 | 27.417 | 0 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Udbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter har i regnskabskabsåret bestået i produktion og salg af italiensk takeaway mad.
Selskabet har i regnskabsåret solgt forretningen, hvorfor der halvdelen af året ikke har været aktivitet i selskabet. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.