PN Holdning Varde ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 95 | 95 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 |
| Omsætningsaktiver i alt | 95 | 95 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 |
| Anlægsaktiver i alt | 802.763 | 0 | 4.984.811 | 3.437.493 | 2.939.601 | 3.111.510 | 1.487.657 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 802.858 | 95 | 4.984.905 | 3.437.587 | 2.939.695 | 3.111.604 | 1.487.751 | 94 | 94 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | 6.000 | 24.888 | 33.713 | 43.462 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | — | — | — | — | — | 6.000 | 24.888 | 33.713 | 43.462 |
| Selskabskapital | 3.700 | 3.700 | 3.700 | 3.700 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 800.453 | -347.551 | -1.296 | -1.296 | -1.595 | -7.595 | -26.483 | -73.619 | -83.368 |
| Årets resultat | 799.158 | -1.146.709 | 16.192 | -1.547.318 | -51.764 | 165.909 | 59.515 | -1.496.482 | -9.750 |
| Egenkapital i alt | 802.858 | -343.851 | 4.984.905 | 3.437.587 | 2.939.695 | 3.105.604 | 1.462.864 | -33.619 | -43.368 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -1.295 | 0 | — | — | — | -6.000 | -11.538 | -8.825 | -9.750 |
| Resultat af primær drift | -1.295 | 0 | — | — | — | -6.000 | -11.538 | -8.825 | -9.750 |
| Resultat før skat | 799.158 | -1.146.709 | 16.192 | -1.547.318 | -51.764 | 165.909 | 59.515 | -1.496.482 | -9.750 |
| Årets resultat | 799.158 | -1.146.709 | 16.192 | -1.547.318 | -51.764 | 165.909 | 59.515 | -1.496.482 | -9.750 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandele samt dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2025 - 31-12-2025 udviser et resultat på kr. -9.750, og selskabets balance pr. 31-12-2025 udviser en balancesum på kr. 94, og en egenkapital på kr. -43.369.Selskabet har tabt hele kapitalen. Ledelsen vurderer, at datterselskabet vil generere overskud og dermed likviditet tilselskabet i de kommende år, hvorfor årsregnskabet i overensstemmelse hermed er udarbejdet under forudsætning afselskabets fortsatte drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.