Rcruiters ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2022Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet TALECO HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2023
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 491.546 | 117.723 | -73 | 49 | 0 | — | 122.752 |
| Omsætningsaktiver i alt | 976.546 | 236.369 | 104.008 | 168.704 | 178.887 | 176.433 | 411.300 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 1.472 |
| Aktiver i alt | 976.546 | 236.369 | 104.008 | 168.704 | 178.887 | 176.433 | 412.772 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 415.526 | 5.205 | 59.077 | 283.985 | 395.308 | 399.131 | 764.431 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 415.526 | 5.205 | 59.077 | 283.985 | 395.308 | 399.131 | 764.431 |
| Selskabskapital | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 523.520 | 193.664 | 19.931 | -140.281 | -256.421 | -262.698 | -391.659 |
| Årets resultat | 523.520 | -329.856 | -173.734 | -160.213 | -101.139 | -6.277 | -128.961 |
| Egenkapital i alt | 548.520 | 218.664 | 44.931 | -115.281 | -216.421 | -222.698 | -351.659 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 723.940 | 57.511 | -174.644 | -197.620 | -129.605 | -7.022 | 630.064 |
| Resultat af primær drift | 671.180 | -373.755 | -200.386 | -197.620 | -129.605 | -7.022 | -163.681 |
| Resultat før skat | 671.180 | -375.895 | -200.497 | -200.978 | -129.665 | -7.822 | -163.717 |
| Årets resultat | 523.520 | -329.856 | -173.734 | -160.213 | -101.139 | -6.277 | -128.961 |
| Personaleomkostninger | 52.760 | 431.266 | 25.742 | 0 | — | 0 | 793.745 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed med rekruttering og anden efter ledelsens skøn hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2023 - 31-12-2023 udviser et resultat på kr. -128.961, og selskabets balance pr. 31-12-2023 udviser en balancesum på kr. 412.772, og en egenkapital på kr. -351.659. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2023 - 31-12-2023 udviser et resultat på kr. -128.961, og selskabets balance pr. 31-12-2023 udviser en balancesum på kr. 412.772, og en egenkapital på kr. -351.659.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.