CW LAB ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CW Group ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 1.320 | 1.903 | 1.971 | 2.970 | 3.036 | 3.256 |
| Anlægsaktiver i alt | 71.355 | 0 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 72.675 | 1.903 | 1.971 | 2.970 | 3.036 | 3.256 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 6.000 | 13.328 | 84.334 | 95.782 | 106.614 | 118.345 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 6.000 | 13.328 | 84.334 | 95.782 | 106.614 | 118.345 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -4.680 | -61.425 | -132.363 | -142.812 | -153.578 | -165.089 |
| Årets resultat | 16.675 | -78.100 | -70.938 | -10.449 | -10.766 | -11.511 |
| Egenkapital i alt | 66.675 | -11.425 | -82.363 | -92.812 | -103.578 | -115.089 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -6.000 | -8.469 | -18.356 | -9.125 | -9.313 | -9.750 |
| Resultat af primær drift | -6.000 | -8.469 | -18.356 | -9.125 | -9.313 | -9.750 |
| Resultat før skat | 15.355 | -80.003 | -72.909 | -13.406 | -13.789 | -14.767 |
| Årets resultat | 16.675 | -78.100 | -70.938 | -10.449 | -10.766 | -11.511 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Hovedaktiviteten er at drive eventvirksomhed samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed.
Årets bruttotab udgør -10 t.kr. mod -9 t.kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -12 t.kr. mod -11 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Selskabet har tabt mere end halvdelen af sin egenkapital. Det forventes, at selskabet er i stand til at retablere sin kapital via fortsat drift. Kapitaltabet vil blive drøftet på førstkommende generalforsamling. Ved vurdering af selskabets kapitalforhold skal medtages, at selskabet har gæld til moderselskabet på 112 t. kr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.