Møllers Tømrer- og Snedkerfirma ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Robdrup Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2023
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 91.284 | 252.656 | 285.503 | 448.519 | 0 | 34.293 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 200.578 | 540.181 | 571.101 | 1.092.446 | 894.711 | 860.476 | 1.128.619 |
| Anlægsaktiver i alt | 58.324 | 58.425 | 39.351 | 0 | — | 25.567 | 45.428 |
| Aktiver i alt | 258.902 | 598.606 | 610.452 | 1.092.446 | 894.711 | 886.043 | 1.174.047 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 191.708 | 230.529 | 275.014 | 725.842 | 656.936 | 595.622 | 1.089.230 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 191.708 | 230.529 | 275.014 | 725.842 | 656.936 | 595.622 | 1.089.230 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 14.139 | 315.368 | 285.438 | 316.604 | 187.776 | 240.421 | 34.817 |
| Årets resultat | 14.139 | 301.229 | -29.930 | 26.341 | -128.828 | 52.645 | -205.604 |
| Egenkapital i alt | 64.139 | 365.368 | 335.438 | 366.604 | 237.776 | 290.421 | 84.817 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 1.072.936 | 1.733.762 | 1.117.587 | 1.168.474 | 951.395 | 1.175.026 | 1.066.810 |
| Resultat af primær drift | 19.644 | 388.518 | -37.659 | 43.565 | -138.291 | 107.068 | -211.400 |
| EBITDA | 20.570 | 405.462 | -18.585 | 43.565 | — | 107.501 | -204.881 |
| Resultat før skat | 19.495 | 386.661 | -35.667 | 36.276 | -158.219 | 69.972 | -259.285 |
| Årets resultat | 14.139 | 301.229 | -29.930 | 26.341 | -128.828 | 52.645 | -205.604 |
| Personaleomkostninger | 1.052.366 | 1.328.300 | 1.136.172 | 1.097.484 | 1.089.686 | 1.067.525 | 1.271.690 |
| Af- og nedskrivninger | 926 | 16.944 | 19.074 | 0 | — | 433 | 6.519 |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets væsentligste aktiviteter består i at udfører tømrer- og montagearbejde samt hermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2023 - 31-12-2023 udviser et resultat på kr. -205.604, og selskabets balance pr. 31-12-2023 udviser en balancesum på kr. 1.174.047, og en egenkapital på kr. 84.817. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2023 - 31-12-2023 udviser et resultat på kr. -205.604, og selskabets balance pr. 31-12-2023 udviser en balancesum på kr. 1.174.047, og en egenkapital på kr. 84.817.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.