Thorco Svendborg ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Beløbene er i USD (regnskabets valuta).
Nøgletal
2021Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CVR 44489643.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2021
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 50 | 3.319 | 2.029 | 2.187 | 59 |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.550 | 13.550 | 12.482 | 2.187 | 59 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 33.550 | 13.550 | 12.482 | 2.187 | 59 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.106.920 | 906.745 | 906.758 | 863.363 | 844.423 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.106.920 | 906.745 | 906.758 | 863.363 | 844.423 |
| Selskabskapital | 8.055 | 8.055 | 8.055 | 8.055 | 8.055 |
| Overført resultat | -1.081.425 | -901.250 | -902.331 | -869.231 | -852.419 |
| Årets resultat | -1.081.425 | 180.175 | -1.081 | 33.100 | 16.812 |
| Egenkapital i alt | -1.073.370 | -893.195 | -894.276 | -861.176 | -844.364 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -1.299.208 | 3.561 | -6.241 | -2.835 | -1.874 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -1.365.524 | 237.081 | -2.495 | -13.152 | -1.986 |
| Årets resultat | -1.081.425 | 180.175 | -1.081 | 33.100 | 16.812 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2021The Company's main activity is shipping, though the Company has been dormant in 2021.
Development in activities and financesThe Entity has negative equity, which is primary financed by group loans. Management expects group financing to be procured to continue at least for the foreseeable future.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.