Phønix & Testral ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet PL Henriksen Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 38 | 52.343 | 5.237 | 8.255 | 5.628 | 1.740 | 1.923 | 2.690 |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.193 | 147.405 | 14.475 | 61.759 | 60.156 | 22.355 | 9.020 | 40.053 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 3.193 | 147.405 | 14.475 | 61.759 | 60.156 | 22.355 | 9.020 | 40.053 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 16.658 | 162.971 | 59.848 | 27.142 | 46.035 | 7.579 | 29.819 | 24.131 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 0 | 43.530 | 0 | 7.920 | 0 | 17.895 | 0 | 8.549 |
| Gældsforpligtelser i alt | 16.658 | 206.501 | 59.848 | 35.062 | 46.035 | 25.474 | 29.819 | 32.680 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -13.466 | -59.097 | -46.463 | -13.303 | -25.879 | -43.119 | -60.799 | -32.627 |
| Årets resultat | -6.645 | -45.631 | 4.357 | 28.163 | -12.576 | -17.240 | -17.681 | -21.829 |
| Egenkapital i alt | -13.465 | -59.096 | -45.373 | 26.697 | 14.121 | -3.119 | -20.799 | 7.373 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -5.470 | 128.933 | 12.205 | 51.203 | 2.217 | 36.600 | 36.312 | 61.557 |
| Resultat af primær drift | -6.070 | -42.632 | 10.410 | 37.151 | -12.485 | -21.739 | -22.536 | -29.964 |
| Resultat før skat | -7.502 | -45.778 | 5.985 | 36.083 | -13.543 | -22.097 | -22.668 | -31.508 |
| Årets resultat | -6.645 | -45.631 | 4.357 | 28.163 | -12.576 | -17.240 | -17.681 | -21.829 |
| Personaleomkostninger | 600 | 171.565 | 1.795 | 14.052 | 14.702 | 58.339 | 58.848 | 91.521 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktivitet er at give en base for Camilla Aamand's aktiviteter erhvervsmæssigt. I året har der været indtægter fra assistance som konservator, hvor Camilla har arbejdet hos en konservator i Brønderslev. Der arbejdes med og er realiseret aktiviteter således at selskabet har udvidet sit forretningsområde i det kommende år. Og der arbejdes fortsat på at aktiviteten bliver bedre og derved at der også kan komme en forbedring af resultatet.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-07-2024 - 30-06-2025 udviser et resultat på kr. -21.829, og selskabets balance pr. 30-06-2025 udviser en balancesum på kr. 40.053, og en egenkapital på kr. 7.373.Selskabets resultat er som forventet men ikke tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.