Sunes Tattoo ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
868.590 kr.+10,2%
Bruttofortjeneste 2025
+4,7%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017–2025
Nøgletal
202572.405 kr.
EBITDA
43,6%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
28,9%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Udbytte
foreslået2024
Der er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Historik
20240 kr.
20230 kr.
202258.900 kr.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -24.528 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -145.311 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 162.086 kr.35.640 kr.
2021Skattepligtig indkomst 94.906 kr.Fratrukket underskud 123.820 kr.20.878 kr.
2020Skattepligtig indkomst -89.972 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 8.962 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 26.704 | 39.392 | 120.905 | 262.185 | 416.187 | 414.977 | 203.213 | 140.078 | 257.477 |
| Omsætningsaktiver i alt | 57.383 | 70.364 | 148.794 | 297.185 | 431.984 | 433.727 | 252.825 | 242.117 | 305.372 |
| Anlægsaktiver i alt | 116.000 | 94.000 | 72.000 | 50.000 | 40.000 | 72.646 | 52.578 | 32.510 | 12.442 |
| Aktiver i alt | 173.383 | 164.364 | 220.794 | 347.185 | 471.984 | 506.373 | 305.403 | 274.627 | 317.814 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 46.102 | 51.184 | 115.266 | 331.736 | 276.290 | 189.846 | 178.111 | 175.968 | 179.148 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 46.102 | 51.184 | 115.266 | 331.736 | 276.290 | 189.846 | 178.111 | 175.968 | 179.148 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 67.881 | 56.880 | 50.828 | -34.551 | 136.894 | 201.327 | 77.292 | 48.659 | 88.666 |
| Årets resultat | -22.015 | -11.001 | -6.052 | -85.379 | 171.445 | 123.333 | -124.035 | -28.633 | 40.008 |
| Egenkapital i alt | 117.881 | 106.880 | 100.828 | 15.449 | 186.894 | 310.227 | 127.292 | 98.659 | 138.666 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 601.892 | 646.333 | 730.629 | 745.436 | 1.221.577 | 1.037.304 | 626.897 | 787.873 | 868.590 |
| Resultat af primær drift | -27.769 | -13.648 | -6.845 | -108.286 | 225.898 | 162.990 | -154.138 | -35.119 | 52.337 |
| EBITDA | -5.769 | 8.352 | 15.155 | -86.286 | 235.898 | 180.681 | -134.070 | -15.051 | 72.405 |
| Resultat før skat | — | — | -7.652 | -109.079 | 220.123 | 156.473 | -157.935 | -36.633 | 51.408 |
| Årets resultat | -22.015 | -11.001 | -6.052 | -85.379 | 171.445 | 123.333 | -124.035 | -28.633 | 40.008 |
| Personaleomkostninger | 607.661 | 637.981 | 715.474 | 831.722 | 985.679 | 856.623 | 760.967 | 802.924 | 796.185 |
| Af- og nedskrivninger | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 10.000 | 17.691 | 20.068 | 20.068 | 20.068 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Udbytte | — | — | — | — | — | 58.900 | 0 | 0 | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktiviteter er at udføre tatovørvirksomhed, herunder salg af piercinger og fjernelse af tatoveringmed laser.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.