Klarskou Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 17.159 | 2.203 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 5.769 | 25.000 | 0 | 42.159 | 47.243 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.001 | 40.001 | 40.000 | 40.000 | 0 |
| Aktiver i alt | 1.001 | 1.001 | 1.001 | 6.770 | 65.001 | 40.000 | 82.159 | 47.243 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 11.145 | 15.894 | 116.543 | 144.543 | 106.899 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 11.145 | 15.894 | 116.543 | 144.543 | 106.899 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | — | — | — | -4.376 | 9.107 | -116.543 | -102.384 | -99.656 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | -4.376 | 13.483 | -125.650 | 14.159 | 2.728 |
| Egenkapital i alt | 1 | 1 | 1 | -4.375 | 49.107 | -76.543 | -62.384 | -59.656 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | -4.375 | -5.749 | -13.832 | -10.984 | -11.189 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | -4.375 | — | -110.874 | -10.984 | -11.189 |
| Resultat før skat | — | — | — | -4.376 | 13.483 | -125.650 | 14.159 | -11.312 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | -4.376 | 13.483 | -125.650 | 14.159 | 2.728 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 | 1 | 1 | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i primært at eje aktier og anparter i datterselskaber og anden virksomhed efter direktionens skøn. Herudover kan selskabet udøve anden finansiel virksomhed fx anskaffelse af eller investering i finansielle instrumenter.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 2.728, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 47.243, og en egenkapital på kr. -59.656. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 2.728, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 47.243, og en egenkapital på kr. -59.656.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.