Kind of Blue ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
973.116 kr.-26,1%
Bruttofortjeneste 2025
-5,5%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2017–2025
Nøgletal
202516.902 kr.
EBITDA
67,0%
Soliditetsgrad
3,0×
Likviditetsgrad
-4,1%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Kind of Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 130.234 | 187.858 | 431.876 | 364.822 | 341.375 | 425.134 | 500.798 | 411.610 | 269.173 |
| Omsætningsaktiver i alt | 270.590 | 433.789 | 701.982 | 1.029.861 | 604.461 | 692.895 | 837.830 | 736.456 | 642.734 |
| Anlægsaktiver i alt | 828.494 | 701.646 | 505.344 | 412.234 | 319.124 | 226.014 | 132.904 | 39.794 | 0 |
| Aktiver i alt | 1.099.084 | 1.135.434 | 1.207.326 | 1.442.095 | 923.585 | 918.909 | 970.734 | 776.250 | 642.734 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 620.570 | 617.038 | 616.733 | 697.577 | 623.028 | 467.884 | 417.401 | 319.278 | 212.318 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 201.920 | 104.231 | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 822.490 | 721.269 | 616.733 | 697.577 | 623.028 | 467.884 | 417.401 | 319.278 | 212.318 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 0 | 229.803 | 429.418 | 603.827 | 180.350 | 351.302 | 474.095 | 398.218 | 380.416 |
| Årets resultat | -155.379 | 164.368 | 199.615 | 174.409 | 12.447 | 170.952 | 122.793 | -75.877 | -17.802 |
| Egenkapital i alt | 115.435 | 279.803 | 479.418 | 653.827 | 230.350 | 401.302 | 524.095 | 448.218 | 430.416 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 1.524.396 | 1.611.883 | 1.636.007 | 1.511.140 | 1.352.024 | 1.593.355 | 1.608.832 | 1.316.190 | 973.116 |
| Resultat af primær drift | -116.980 | 204.413 | 276.749 | 247.261 | 20.546 | 226.774 | 162.711 | -97.700 | -22.892 |
| EBITDA | 9.286 | 333.403 | 395.117 | 340.371 | 113.656 | 319.884 | 255.821 | -4.590 | 16.902 |
| Resultat før skat | -147.908 | 178.360 | 257.915 | 227.999 | 16.339 | 220.846 | 158.826 | -96.361 | -23.454 |
| Årets resultat | -155.379 | 164.368 | 199.615 | 174.409 | 12.447 | 170.952 | 122.793 | -75.877 | -17.802 |
| Personaleomkostninger | 1.515.110 | 1.278.480 | 1.240.890 | 1.170.769 | 1.238.368 | 1.273.471 | 1.353.011 | 1.320.780 | 956.214 |
| Af- og nedskrivninger | 126.266 | 128.990 | 118.368 | 93.110 | 93.110 | 93.110 | 93.110 | 93.110 | 39.794 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Note 5 - HovedaktivitetSelskabets væsentligste aktiviteterSelskabets formål er at drive værtshus og deraf beslægtet virksomhed.
Årets resultat anses for tilfredsstillende.For det kommende år forventes et tilsvarende resultat.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.