Jarolics Sales Consulting ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2021Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Jarolics SC Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 82.986 | 118.250 | 330.277 | 330.475 | 14.280 | 2.090 |
| Omsætningsaktiver i alt | 83.044 | 133.102 | 355.508 | 371.745 | 152.190 | 152.938 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 83.044 | 133.102 | 355.508 | 371.745 | 152.190 | 152.938 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 20.138 | 32.989 | 117.252 | 123.605 | 13.288 | 130.075 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 13.839 | 8.669 | 0 | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 33.977 | 41.658 | 117.252 | 123.605 | 13.288 | 130.075 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 36.800 | 68.582 | 188.256 | 198.140 | 88.902 | -27.137 |
| Årets resultat | 49.066 | 42.377 | 146.812 | 9.884 | -109.238 | -116.039 |
| Egenkapital i alt | 49.067 | 91.444 | 238.256 | 248.140 | 138.902 | 22.863 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Omsætning | 97.441 | 363.217 | 878.633 | 416.900 | 0 | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | -71.790 |
| Resultat af primær drift | 63.738 | 56.430 | 197.992 | 11.981 | -137.216 | — |
| Resultat før skat | 62.905 | 56.399 | 197.060 | 11.071 | -140.038 | -74.977 |
| Årets resultat | 49.066 | 42.377 | 146.812 | 9.884 | -109.238 | -116.039 |
| Personaleomkostninger | 154 | 191.031 | 503.293 | 340.699 | 109.936 | 1.915 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Virksomhedens formål er at hjælpe Salgs virksomheder med at udvikle deres sælgere og derved opnå det fulde potentiale.
Resultatet af selskabets aktiviteter udviste i regnskabsåret et resultat på DKK -116.039 mod DKK -109.238 sidste år. Egenkapitalen udgjorde på balancedagen DKK 22.863.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.