Sandal Gastro ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet M. Sandal Invest ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — | 18.266 | 1.969 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.242.000 | 1.746.859 | 649.359 | 673.995 | 484.477 | 1.617.752 | 2.238.104 | 178.854 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | 152.977 | 160.739 | 264.143 | 98.374 | 30.432 | 0 |
| Aktiver i alt | 2.242.000 | 1.746.859 | 802.336 | 834.734 | 748.620 | 1.716.126 | 2.268.536 | 178.854 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 4.416.000 | 4.059.267 | 2.901.415 | 2.999.700 | 2.117.217 | 2.210.147 | 4.172.463 | 104.917 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 4.416.000 | 4.059.267 | 2.901.415 | 2.999.700 | 2.117.217 | 2.210.147 | 4.172.463 | 104.917 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -2.238.000 | -2.856.291 | -3.105.005 | -3.281.064 | -2.277.001 | -544.021 | -1.953.927 | 23.937 |
| Årets resultat | -2.586.000 | -617.845 | -248.714 | -176.059 | 1.004.063 | 1.732.979 | -1.409.906 | -1.522.137 |
| Egenkapital i alt | -2.188.000 | -2.806.291 | -3.055.005 | -3.231.064 | -2.227.001 | -494.021 | -1.903.927 | 73.937 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -1.816.000 | -24.250 | 3.250 | -70.194 | -15.939 | -38.593 | -53.311 | -40.556 |
| Resultat af primær drift | -1.816.000 | -24.250 | — | — | 674.770 | 1.840.916 | -53.311 | -1.368.582 |
| Resultat før skat | -2.590.000 | -618.767 | -262.551 | -189.484 | 1.007.428 | 1.716.559 | -1.427.330 | -1.510.577 |
| Årets resultat | -2.586.000 | -617.845 | -248.714 | -176.059 | 1.004.063 | 1.732.979 | -1.409.906 | -1.522.137 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber samt enhver aktivitet, der efter direktionens skøn står i forbindelse hermed.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et underskud på kr. 1.522.137, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en egenkapital på kr. 73.937.Selskabet har i regnskabsåret afhændet kapitalandele i Beer Trade ApS. Moderselskabet har ydet et koncerntilskud på kr. 3.500.000.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.