AT Invest Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 69 | 69 | 69 | 69 | 0 | 44.956 | 371 | 42.035 | 1.015 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.276 | 3.651 | 344 | 69 | 69.798 | 93.894 | 51.226 | 42.035 | 1.015 |
| Anlægsaktiver i alt | 6.008 | 1.073.637 | 875.758 | 676.382 | 475.625 | 234.638 | 442.226 | 258.440 | 0 |
| Aktiver i alt | 8.284 | 1.077.288 | 876.102 | 676.451 | 545.423 | 328.532 | 493.452 | 300.475 | 1.015 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 10.100 | 16.350 | 17.600 | 17.600 | 93.291 | 120.743 | 89.979 | 93.152 | 61.473 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 10.100 | 16.350 | 17.600 | 17.600 | 93.291 | 120.743 | 89.979 | 93.152 | 61.473 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -34.045 | 1.010.938 | 1.006.381 | 808.226 | 827.757 | -26.849 | -38.753 | -51.117 | -110.458 |
| Årets resultat | -22.670 | 1.062.754 | -202.436 | -199.375 | -206.849 | -244.344 | 195.684 | -196.150 | -267.781 |
| Egenkapital i alt | -1.816 | 1.060.938 | 858.502 | 658.851 | 452.132 | 207.789 | 403.473 | 207.323 | -60.458 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | — | — | — | 0 | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | -6.280 | -6.250 | -1.250 | 0 | -4.845 | -1.770 | -10.192 | -5.885 | -6.645 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | -199.375 | -4.845 | -1.770 | -10.192 | -5.885 | -6.645 |
| Resultat før skat | -24.052 | 1.061.379 | -199.129 | -199.375 | -207.647 | -246.484 | 193.767 | -191.295 | -267.781 |
| Årets resultat | -22.670 | 1.062.754 | -202.436 | -199.375 | -206.849 | -244.344 | 195.684 | -196.150 | -267.781 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets aktivitet består i at drive investeringsvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed.
Årets bruttotab udgør -6.645 kr. mod -5.885 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -267.781 kr. mod -196.150 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Selskabet har pr. 30. juni 2026 tabt hele selskabskapitalen, hvorfor selskabet er omfattet af kapitaltabsreglerne i selskabsloven. Selskabet forventer at reetablere egenkapitalen gennem kapitaltilførsel fra anpartshaver i kommende regnskabsår. Ledelsen har på denne baggrund udarbejdet årsregnskabet under forudsætning af fortsat drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.