Better Energy Fårvang Estate A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
107.496 kr.+299,2%
Bruttofortjeneste 2025
+34,5%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017–2025
Nøgletal
20250,0%
Soliditetsgrad
0,1×
Likviditetsgrad
-12.423,6%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Better Energy Holding A/S.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 52.650 | 15.703 | 102.631 | 30.408 | 171.244 | 213.455 | 10.159 | 122.819 | 64.072 |
| Omsætningsaktiver i alt | 538.100 | 93.188 | 482.138 | 834.156 | 878.589 | 900.646 | 569.501 | 693.249 | 485.664 |
| Anlægsaktiver i alt | 8.421.180 | 8.421.180 | 8.421.180 | 8.421.180 | 8.421.180 | 8.231.930 | 8.231.930 | 8.231.930 | 8.231.931 |
| Aktiver i alt | 8.959.280 | 8.514.368 | 8.903.318 | 9.255.336 | 9.299.769 | 9.132.576 | 8.801.431 | 8.925.179 | 8.717.595 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.242.162 | 8.959.136 | 9.560.575 | 9.716.907 | 9.961.691 | 10.203.590 | 10.276.746 | 8.490.108 | 8.714.121 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 7.847.086 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 9.089.248 | 8.959.136 | 9.560.575 | 9.716.907 | 9.961.691 | 10.203.590 | 10.276.746 | 8.490.108 | 8.714.121 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Overført resultat | -629.968 | -944.768 | -1.157.257 | -1.336.571 | -1.536.922 | -1.946.014 | -2.350.315 | -64.929 | -871.526 |
| Årets resultat | -222.565 | -314.801 | -212.489 | -179.314 | -200.351 | -409.092 | -404.303 | -589.612 | -431.597 |
| Egenkapital i alt | -129.968 | -444.768 | -657.257 | -461.571 | -661.922 | -1.071.014 | -1.475.315 | 435.071 | 3.474 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 10.062 | 25.678 | 175.479 | 177.908 | 156.027 | -187.187 | 133.443 | -53.965 | 107.496 |
| Resultat af primær drift | 10.062 | 25.678 | 175.479 | 177.908 | 156.027 | -100.200 | 133.443 | -53.965 | 107.496 |
| EBITDA | — | — | — | — | — | -13.213 | 133.443 | — | — |
| Resultat før skat | -285.340 | -375.417 | -272.422 | -205.018 | -228.451 | -499.957 | -473.864 | -598.497 | -431.597 |
| Årets resultat | -222.565 | -314.801 | -212.489 | -179.314 | -200.351 | -409.092 | -404.303 | -589.612 | -431.597 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | 86.987 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025The company's main activitiesThe main activities of Better Energy Fårvang Estate A/S is through direct or indirect ownership of real estate, infrastructure, etc., to develop and manage renewable energy plants and related activities.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.