Ibsen & Ibsen ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-50.455 kr.-178,5%
Bruttofortjeneste 2023/24
Nøgletal
2023/24-249,1%
Soliditetsgrad
0,3×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CPJK Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 168 | 25.754 | 59 | 59.930 | 92.759 | 82.404 | 14.010 |
| Omsætningsaktiver i alt | 923.119 | 391.115 | 266.116 | 212.627 | 240.484 | 133.459 | 77.569 |
| Anlægsaktiver i alt | 55.722 | 55.722 | 55.722 | 85.722 | 85.722 | 85.722 | 0 |
| Aktiver i alt | 978.841 | 446.837 | 321.838 | 298.349 | 326.206 | 219.181 | 77.569 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 829.707 | 494.532 | 466.466 | 546.786 | 508.493 | 353.406 | 270.779 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 829.707 | 494.532 | 466.466 | 546.786 | 508.493 | 353.406 | 270.779 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 99.134 | -97.695 | -194.628 | -298.437 | -232.287 | -184.225 | -243.210 |
| Årets resultat | 596 | -196.829 | -96.934 | -103.808 | 66.149 | 48.062 | -58.985 |
| Egenkapital i alt | 149.134 | -47.695 | -144.628 | -248.437 | -182.287 | -134.225 | -193.210 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 90.933 | -249.112 | -112.510 | -120.355 | 85.177 | 64.235 | -50.455 |
| Resultat af primær drift | — | — | -112.510 | -120.355 | 85.177 | 64.235 | -69.736 |
| Resultat før skat | 763 | -252.344 | -125.381 | -130.308 | 84.805 | 61.617 | -58.985 |
| Årets resultat | 596 | -196.829 | -96.934 | -103.808 | 66.149 | 48.062 | -58.985 |
| Personaleomkostninger | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 19.281 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Er engroshandel.
Selskabet fik i 2023/24 et resultat før skat på kr. -58.985. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Ledelsen forventer, at de efterfølgende regnskabsår vil udvise overskud således at kapitalen bliver intakt ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.