Stenløse Fysioterapi ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
9.375 kr.-11,8%
Bruttofortjeneste 2019
+7,4%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017–2019
Nøgletal
201938,8%
Soliditetsgrad
9,2%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20212021Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -2.600 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 9.375 kr.2.046 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2019
| 2017 | 2018 | 2019 | |
|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 206.490 | 206.490 | 206.490 |
| Aktiver i alt | 206.490 | 206.490 | 206.490 |
| Balance — passiver | |||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 142.023 | 133.730 | 126.401 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 142.023 | 133.730 | 126.401 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 14.467 | 22.760 | 30.089 |
| Årets resultat | 6.342 | 8.293 | 7.329 |
| Egenkapital i alt | 64.467 | 72.760 | 80.089 |
| Resultatopgørelse | |||
| Bruttofortjeneste | 8.124 | 10.625 | 9.375 |
| Resultat af primær drift | 8.124 | 10.625 | 9.375 |
| Resultat før skat | 8.124 | 10.625 | 9.375 |
| Årets resultat | 6.342 | 8.293 | 7.329 |
| Personaleomkostninger | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||
| Ansatte | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2019Hovedaktiviteten har i lighed med tidligere år bestået af udlejning af loklaer til klinik for fysioterapi og hermed beslægtet erhverv.
Årets bruttofortjeneste udgør 9.375 kr. mod 10.625 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør 7.329 kr. mod 8.293 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.