Jacks Hole in a Wall ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet J. Søe Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2026
| 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||||
| Likvide beholdninger | 28.514 | 0 | — | — | 72.455 | 30.739 | 4.219 | 28.786 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 53.598 | 59.110 | 132.848 | — | — | 378.733 | 231.570 | 116.400 | 187.410 | 181.031 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | 102.432 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 53.598 | 59.110 | 132.848 | 809.979 | 602.232 | 481.165 | 231.570 | 116.400 | 187.410 | 181.031 |
| Balance — passiver | ||||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.254 | 99.198 | 172.261 | — | — | 579.638 | 235.492 | 78.760 | 165.541 | 171.281 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | 20.075 | 20.075 | 20.075 |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.254 | 99.198 | 172.261 | — | — | 579.638 | 235.492 | 98.835 | 185.616 | 191.356 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 2.344 | -90.088 | -89.413 | 119.709 | 9.121 | -148.473 | -53.922 | -32.435 | -48.206 | -60.325 |
| Årets resultat | 2.344 | -44.293 | 675 | 191.123 | -110.588 | -157.594 | 94.550 | 21.487 | -15.770 | -12.119 |
| Egenkapital i alt | 52.344 | -40.088 | -39.413 | 169.709 | 59.121 | -98.473 | -3.922 | 17.565 | 1.794 | -10.325 |
| Resultatopgørelse | ||||||||||
| Bruttofortjeneste | 3.621 | -43.123 | 5.723 | 248.643 | 574.530 | 567.392 | 272.776 | 180.745 | -19.125 | -8.936 |
| Resultat af primær drift | 3.621 | -43.123 | 5.723 | — | — | -149.259 | 95.896 | 30.268 | -19.125 | -8.936 |
| Resultat før skat | 3.598 | -44.293 | 675 | 242.332 | -91.301 | -157.594 | 94.550 | 28.549 | -19.891 | -15.538 |
| Årets resultat | 2.344 | -44.293 | 675 | 191.123 | -110.588 | -157.594 | 94.550 | 21.487 | -15.770 | -12.119 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | 492.832 | 689.886 | 176.880 | 150.477 | 0 | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Virksomhedens væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år været at udøve virksomhed med kaffe-, øl-, og vinbar, herunder restaurationsdrift samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttotab udgør -9 t.kr. mod -19 t.kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -12 t.kr. mod -16 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for mindre tilfredsstillende. KapitalberedskabSelskabet har tabt over 50% af selskabskapitalen. Årsrapporten er aflagt under forudsætning om fortsat drift. Den fortsatte drift forudsætter, at selskabets kreditfaciliteter kan opretholdes og udvides i takt med finansieringsbehovet. Selskabets fortsatte drift er betinget af, at egenkapitalen reetableres ved fremtidig positiv drift i 2026/27.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.