Hamer Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 330 | 330 | 270 | 270 | 265 | 265 | 72 | 71 | 71 |
| Omsætningsaktiver i alt | 330 | 330 | 270 | 270 | 265 | 265 | 72 | 23.731 | 3.077 |
| Anlægsaktiver i alt | 68.997 | 111.100 | 90.136 | 88.519 | 73.069 | 85.625 | 78.174 | 165.863 | 157.248 |
| Aktiver i alt | 69.327 | 111.430 | 90.406 | 88.789 | 73.334 | 85.890 | 78.246 | 189.594 | 160.325 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | 17.207 | — | — | — | — | — | 23.659 | 4.344 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | 5.998 | 3.179 | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | — | 23.205 | 3.179 | — | — | — | — | 23.659 | 4.344 |
| Selskabskapital | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 |
| Overført resultat | — | — | — | — | — | — | — | -928 | -2.267 |
| Årets resultat | 0 | 0 | -60 | 0 | -5 | 0 | -193 | 87.689 | -9.954 |
| Egenkapital i alt | 69.327 | 88.225 | 87.227 | 88.789 | 73.334 | 85.890 | 78.246 | 165.935 | 155.981 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | — | 1 | -1.250 |
| Resultat af primær drift | 0 | 0 | 0 | 0 | -5 | 0 | 0 | — | — |
| EBITDA | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 0 | 0 | -60 | 0 | -5 | 0 | -193 | 87.689 | -9.954 |
| Årets resultat | 0 | 0 | -60 | 0 | -5 | 0 | -193 | 87.689 | -9.954 |
| Personaleomkostninger | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | — | — | — | 0 | 0 |
| Udbytte | — | — | — | — | — | 0 | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets formål er direkte eller indirekte at drive aktiv erhvervsvirksomhed, enhver form forfinansieringsvirksomheds, anbringelse af kapital i faste ejendomme, selskaber, maskiner, materiel ogværdipapirer af enhver art, samt anden virksomhed, som efter direktørens skøn har lignende formål.
Årets resultat anses for mindre tilfredsstillende.For det kommende år forventes en positiv udvikling i såvel omsætning som resultat.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.