Nord Con ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Holmgreen Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 80.578 | 941.674 | 526.543 | 353.173 | 135.555 | 543 | 160.605 | 16.096 | 72.509 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.431.545 | 2.342.152 | 1.634.803 | 1.414.778 | 1.241.643 | 1.841.213 | 1.643.760 | 2.666.955 | 2.543.937 |
| Anlægsaktiver i alt | 9.600 | 170.600 | 133.000 | 108.131 | 1.488.427 | 680.097 | 532.233 | 341.300 | 284.314 |
| Aktiver i alt | 2.441.145 | 2.512.752 | 1.767.803 | 1.522.909 | 2.730.070 | 2.521.310 | 2.175.993 | 3.008.255 | 2.828.251 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.996.628 | 1.933.069 | 1.736.354 | 1.198.380 | 1.946.578 | 1.529.034 | 1.126.995 | 1.795.636 | 2.364.310 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.996.628 | 1.933.069 | 1.736.354 | 1.198.380 | 1.946.578 | 1.529.034 | 1.126.995 | 1.795.636 | 2.364.310 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 394.517 | 529.683 | -18.551 | 274.529 | 675.692 | 895.910 | 965.617 | 1.147.236 | 336.234 |
| Årets resultat | 231.263 | 135.166 | -548.234 | 293.080 | 401.163 | 220.218 | 69.707 | 181.620 | -811.002 |
| Egenkapital i alt | 444.517 | 579.683 | 31.449 | 324.529 | 725.692 | 945.910 | 1.015.617 | 1.197.236 | 386.234 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 6.447.778 | 13.118.465 | 3.851.790 | 2.476.084 | 3.767.112 | 3.289.161 | 4.952.365 | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | — | 1.208.971 | 678.205 |
| Resultat af primær drift | 297.365 | 173.778 | -535.260 | 250.007 | 521.172 | 300.384 | 407.918 | 262.353 | -699.439 |
| EBITDA | 300.565 | 217.778 | -491.260 | 296.950 | 554.838 | 483.714 | 593.785 | 453.283 | -642.453 |
| Resultat før skat | — | 170.366 | -548.234 | 236.105 | 517.258 | 284.480 | 100.326 | 241.920 | -748.678 |
| Årets resultat | 231.263 | 135.166 | -548.234 | 293.080 | 401.163 | 220.218 | 69.707 | 181.620 | -811.002 |
| Personaleomkostninger | 929.600 | 1.727.272 | 518.592 | 438.119 | 446.272 | 512.447 | 551.241 | 755.688 | 1.320.658 |
| Af- og nedskrivninger | 3.200 | 44.000 | 44.000 | 46.943 | 33.666 | 183.330 | 185.867 | 190.930 | 56.986 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | 3 | — | — | — | — | — | 2 | 4 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i tømrervirksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2025 - 31-12-2025 udviser et resultat på kr. -811.002, og selskabets balance pr. 31-12-2025 udviser en balancesum på kr. 2.828.251, og en egenkapital på kr. 386.234.Ledelsen anser årets resultat for at værende utilfredstillende og forventer et positivt resultat i det kommende regnskabsår.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.