Reyoh Lebag Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-2.754 kr.-4,9%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/2597,3%
Soliditetsgrad
8,6×
Likviditetsgrad
21,8%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -2.625 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -2.000 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -4.376 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -1.875 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -1.875 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -1.875 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | 18.193 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.239 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | 228.819 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 43.895 | 116.054 | 273.433 | 344.490 | 411.540 | 754.445 | 736.779 |
| Aktiver i alt | 1.239 | 43.896 | 116.055 | 273.434 | 344.490 | 411.540 | 754.445 | 965.598 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 5.627 | 7.502 | 9.377 | 11.252 | 15.627 | 17.627 | 20.252 | 26.478 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 5.627 | 7.502 | 9.377 | 11.252 | 15.627 | 17.627 | 20.252 | 26.478 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -4.389 | -17.698 | -37.144 | -51.251 | -55.627 | -57.627 | -60.250 | 162.344 |
| Årets resultat | -1.815 | 40.782 | 70.284 | 155.504 | 66.681 | 65.050 | 340.280 | 204.927 |
| Egenkapital i alt | -4.388 | 36.394 | 106.678 | 262.182 | 328.863 | 393.913 | 734.193 | 939.120 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -1.875 | -1.875 | -1.875 | -1.875 | -4.376 | -2.000 | -2.625 | -2.754 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -2.228 | 42.020 | 70.284 | — | — | — | — | 208.403 |
| Årets resultat | -1.815 | 40.782 | 70.284 | 155.504 | 66.681 | 65.050 | 340.280 | 204.927 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets hovedaktivitet er at eje kapitalandele.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et overskud på kr. 204.927, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en egenkapital på kr. 939.120.Selskabets ledelse anser årets resultat som tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.