IDUN HEALTH APSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet SPECIALLÆGEN LESLIE CHRISTENSEN HOLDING APS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 133.558 | 11.077 | 114.414 | 671.672 | 607.385 | 497.310 | 450.350 | 369.618 | 30.049 |
| Omsætningsaktiver i alt | 133.558 | 11.077 | 114.414 | 671.672 | 607.385 | 497.310 | 450.350 | 369.618 | 30.049 |
| Anlægsaktiver i alt | 153.840 | 235.278 | 230.716 | 322.154 | 367.000 | 463.000 | 511.000 | 589.000 | 629.000 |
| Aktiver i alt | 287.398 | 246.355 | 345.130 | 993.826 | 974.385 | 960.310 | 961.350 | 958.618 | 659.049 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | 689.563 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 240.320 | 214.778 | 320.974 | 1.017.786 | 1.031.616 | 1.027.016 | 1.017.097 | 1.001.639 | 689.563 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -38.883 | -70.687 | -92.166 | -129.678 | -175.094 | -178.209 | -194.861 | -211.526 | -717.734 |
| Årets resultat | -20.182 | -31.803 | -21.479 | -37.512 | -45.416 | -22.563 | -16.652 | -16.665 | -15.588 |
| Egenkapital i alt | 41.117 | 9.313 | -12.166 | -49.678 | -95.094 | -98.209 | -114.861 | -131.526 | -147.114 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | -6.912 | -5.115 | -2.487 | -2.915 | -3.021 |
| Resultat af primær drift | -22.421 | -40.453 | -22.975 | -19.784 | -10.066 | -5.115 | -2.487 | -2.915 | -3.021 |
| EBITDA | -15.275 | -23.019 | -18.413 | -15.222 | -6.912 | -5.115 | -2.487 | -2.915 | -3.021 |
| Resultat før skat | -25.902 | -40.493 | -27.507 | -48.116 | -33.272 | -28.932 | -21.338 | -21.374 | -19.961 |
| Årets resultat | -20.182 | -31.803 | -21.479 | -37.512 | -45.416 | -22.563 | -16.652 | -16.665 | -15.588 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 7.146 | 17.434 | 4.562 | 4.562 | 3.154 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet består i udvikling af It-programmer og aktiviteter i tilknytning hertil.
Selskabets driftsresultat for regnskabsåret 1. januar - 31. december 2025 udviser et underskud på 15.588 kr., hvilket er som forventet. Selskabet har tabt hele indskudskapitalen og er som følge heraf omfattet af selskabslovens § 119 vedrørende kapitaltab. Selskabets hovedanpartshaver har tilkendegivet, at ville stille den fornødne likviditet til rådighed for det kommende års drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.