NV 42-44 Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet JJAA Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 0 | 3.520 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 10.510 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 5.899.871 | 8.000 | 0 | 3.520 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 10.510 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | — | 8.000 | 16.000 | 16.000 | 16.000 | 27.938 | 24.750 | 42.250 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | — | — | 8.000 | 16.000 | 16.000 | 16.000 | 27.938 | 24.750 | 42.250 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 0 | -902.661 | -1.471.137 | -1.416.548 | -1.435.910 | -1.435.985 | -1.459.502 | -1.457.224 | -1.465.974 |
| Årets resultat | 481.718 | -902.661 | -568.476 | 54.589 | -19.362 | -75 | -23.517 | 2.278 | -8.750 |
| Egenkapital i alt | 5.891.871 | -852.661 | -1.421.137 | -1.366.548 | -1.385.910 | -1.385.985 | -1.409.502 | -1.407.224 | -1.415.974 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | -8.000 | 0 | — | -11.938 | -8.750 | -8.750 |
| Resultat af primær drift | -3.000 | 0 | — | -8.000 | 0 | — | -11.938 | -8.750 | -8.750 |
| Resultat før skat | 481.718 | -902.661 | -568.476 | 51.069 | -17.602 | -75 | -23.517 | 2.278 | -8.750 |
| Årets resultat | 481.718 | -902.661 | -568.476 | 54.589 | -19.362 | -75 | -23.517 | 2.278 | -8.750 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 1 |
| Udbytte | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af at besidde kapitalandele i selskaber med ejendomsrelaterede formål eller anden investeringsaktivitet.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets resultat udviser fortsat negativt resultat, som i væsentligt omfang er påvirket af underskud i tilknyttet virksomhed. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Årsrapporten er, på trods af, at hele selslabets selskabskapital er tabt, aflagt under forudsætningerne om fortsat drift. Det er ledelsens opfattelse, at der er den fornødne likviditet til rådighed til finansiering af selskabets fortsatte drift i det kommende regnskabsår. Selskabets ledelse forventer at reetablere selskabskapitalen gennem fremtidig indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.