CANTI ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
37.525 kr.+16,9%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/2510,8%
Soliditetsgrad
1,1×
Likviditetsgrad
21,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 35.806 kr.7.876 kr.
2023Skattepligtig indkomst 31.382 kr.6.886 kr.
2022Skattepligtig indkomst 28.595 kr.6.270 kr.
2021Skattepligtig indkomst 33.609 kr.7.392 kr.
2020Skattepligtig indkomst 7.700 kr.1.694 kr.
2019Skattepligtig indkomst 12.822 kr.Fratrukket underskud 2.500 kr.2.816 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 121.747 | 443.167 | 329.221 | 329.703 | 837.385 | 846.995 | 1.047.708 | 1.345.316 |
| Omsætningsaktiver i alt | 339.467 | 485.188 | 341.221 | 384.794 | 849.385 | 866.434 | 1.069.445 | 1.377.526 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 339.467 | 485.188 | 341.221 | 384.794 | 849.385 | 866.434 | 1.069.445 | 1.377.526 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 340.715 | 474.482 | 324.716 | 342.139 | 784.479 | 777.348 | 952.459 | 1.228.517 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 340.715 | 474.482 | 324.716 | 342.139 | 784.479 | 777.348 | 952.459 | 1.228.517 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -1.249 | 8.029 | 12.378 | 12.379 | 24.906 | 49.086 | 76.986 | 109.009 |
| Årets resultat | -1.952 | 11.954 | 5.801 | 26.149 | 22.251 | 24.179 | 27.900 | 32.023 |
| Egenkapital i alt | -1.248 | 10.706 | 16.505 | 42.655 | 64.906 | 89.086 | 116.986 | 149.009 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -4.707 | 5.869 | 9.318 | 35.602 | 34.146 | 32.597 | 32.105 | 37.525 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -2.500 | 15.320 | 7.495 | 33.541 | 28.521 | 31.065 | 35.776 | 41.109 |
| Årets resultat | -1.952 | 11.954 | 5.801 | 26.149 | 22.251 | 24.179 | 27.900 | 32.023 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets hovedaktivitet er at drive virksomhed med håndtering af indbetalinger fra private brugere af private og offentlige kantiner.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et overskud på kr. 32.023, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en egenkapital på kr. 149.009.Selskabets ledelse anser årets resultat som tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.