Redia Invest Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Skbsat Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 1.852 | 0 | 17.842 | 67.773 | 0 | 103 | 103 |
| Anlægsaktiver i alt | 2.245.671 | 1.823.940 | 2.874.335 | 1.210.475 | 1.656.759 | 1.797.777 | 1.783.703 | 1.605.134 | 3.653.177 |
| Aktiver i alt | 2.245.671 | 1.823.940 | 2.876.187 | 1.210.475 | 1.674.601 | 1.865.550 | 1.783.703 | 1.605.237 | 3.653.280 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 17.188 | 17.500 | 1.230.841 | 2.270.349 | 4.360.078 | 4.367.328 | 5.907.859 | 7.846.181 | 11.853.306 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 17.188 | 17.500 | 1.230.841 | 2.270.349 | 4.360.078 | 4.367.328 | 5.907.859 | 7.846.181 | 11.853.306 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -17.188 | -17.500 | -364.858 | -1.109.874 | -2.735.477 | -2.551.778 | -4.174.156 | -6.290.944 | -8.250.026 |
| Årets resultat | -251.012 | -422.043 | -161.094 | -2.705.220 | -1.625.603 | -2.877.748 | -1.622.378 | -2.116.788 | -2.054.508 |
| Egenkapital i alt | 2.228.483 | 1.806.440 | 1.645.346 | -1.059.874 | -2.685.477 | -2.501.778 | -4.124.156 | -6.240.944 | -8.200.026 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -7.188 | -312 | 3.750 | -10.625 | -64.924 | -25.000 | 0 | -7.500 | -7.125 |
| Resultat af primær drift | -7.188 | -312 | 3.750 | -10.625 | -64.924 | -25.000 | 0 | -7.500 | -7.125 |
| Resultat før skat | -251.012 | -422.043 | -162.946 | -2.726.347 | -1.652.151 | -2.945.521 | -1.622.378 | -2.116.891 | -2.054.508 |
| Årets resultat | -251.012 | -422.043 | -161.094 | -2.705.220 | -1.625.603 | -2.877.748 | -1.622.378 | -2.116.788 | -2.054.508 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive investeringsvirksomhed samt anden virksomhed, der efter direktionens skøn er forbundet hermed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttotab udgør -7.125 kr. mod -7.500 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -2.054.508 kr. mod -2.116.788 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Den negative udvikling i kapitalinteressen bevirker, at selskabet har tabt hele egenkapitalen. Egenkapitalen forventes reetableret via driften over de kommende år. Til sikring af selskabets fortsatte drift har kapitalejerne afgivet en støtteerklæring hvori de erklærer, at de vil stille den nødvendige likviditet til rådighed for at sikre den fortsatte drift, og om nødvendigt foretage gældseftergivelse eller tilføre ny kapital. På baggrund af foranstående har selskabet aflagt regnskabet med fortsat drift for øje.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.