Mafralto Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 1.609 | 24.027 | 27.075 | 24.442 | 20.241 | 13.141 | 6.701 | 837 | 0 |
| Anlægsaktiver i alt | 160.928 | 164.075 | 165.958 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 162.537 | 188.102 | 193.033 | 24.442 | 20.241 | 13.141 | 6.701 | 837 | 0 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 9.997 | 35.388 | 42.463 | 42.136 | 41.459 | 38.451 | 36.443 | 36.443 | 41.555 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 9.997 | 35.388 | 42.463 | 42.136 | 41.459 | 38.451 | 36.443 | 36.443 | 41.555 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -8.388 | -11.361 | -15.388 | -67.694 | -71.218 | -75.310 | -79.742 | -85.606 | -91.555 |
| Årets resultat | 53.605 | 174 | -2.144 | -168.264 | -3.524 | -4.093 | -4.432 | -5.864 | -5.949 |
| Egenkapital i alt | 152.540 | 152.714 | 150.570 | -17.694 | -21.218 | -25.310 | -29.742 | -35.606 | -41.555 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -3.750 | -3.750 | — | — | — | — | -4.750 | -5.000 | -5.875 |
| Resultat af primær drift | -3.750 | -3.750 | -1.992 | -169.998 | -4.125 | -4.100 | — | -5.000 | -5.875 |
| Resultat før skat | 52.718 | -1.055 | -2.192 | -170.024 | -3.524 | -4.101 | -4.432 | -4.864 | -5.949 |
| Årets resultat | 53.605 | 174 | -2.144 | -168.264 | -3.524 | -4.093 | -4.432 | -5.864 | -5.949 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter består i at være holdingselskab.
Selskabets resultatopgørelse for 2025/26 udviser et underskud på kr. 5.949, og selskabets balance pr. 30. juni 2026 udviser en negativ egenkapital på kr. 41.555.Det forventes, at kapitalen kan reetableres via fremtidige overskud.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.