TSN Service ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet TSN Holding Thisted ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 5.202 | 0 | — | — | — | 185.844 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 558.339 | 456.800 | 455.349 | 536.423 | 928.795 | 465.403 | 500.928 | 816.590 |
| Anlægsaktiver i alt | 512.828 | 317.952 | 106.319 | 78.688 | 51.057 | 224.324 | 230.671 | 181.968 |
| Aktiver i alt | 1.071.167 | 774.752 | 561.668 | 615.111 | 979.852 | 689.727 | 731.599 | 998.558 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 427.230 | 385.079 | 670.557 | 765.401 | 809.399 | 357.376 | 442.150 | 735.064 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 427.230 | 385.079 | 670.557 | 765.401 | 809.399 | 357.376 | 442.150 | 735.064 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 544.424 | 324.396 | -158.889 | -200.290 | 120.453 | 277.614 | 223.533 | 199.906 |
| Årets resultat | -164.017 | -220.028 | -483.285 | -41.401 | 320.743 | 157.161 | -54.080 | -23.627 |
| Egenkapital i alt | 594.424 | 374.396 | -108.889 | -150.290 | 170.453 | 327.614 | 273.533 | 249.906 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 618.569 | 356.855 | -199.585 | 166.653 | 617.619 | 428.894 | 284.878 | 346.306 |
| Resultat af primær drift | -171.135 | -265.993 | -524.856 | -70.622 | 416.125 | 190.500 | -41.019 | -8.479 |
| EBITDA | 88.265 | -27.536 | -313.223 | -42.991 | 443.756 | 203.427 | -166 | 64.449 |
| Resultat før skat | -209.697 | -280.806 | -543.113 | -93.116 | 395.545 | 185.774 | -61.085 | -32.759 |
| Årets resultat | -164.017 | -220.028 | -483.285 | -41.401 | 320.743 | 157.161 | -54.080 | -23.627 |
| Personaleomkostninger | 530.304 | 384.391 | 113.638 | 209.644 | 173.863 | 251.321 | 285.044 | 281.857 |
| Af- og nedskrivninger | 259.400 | 238.457 | 211.633 | 27.631 | 27.631 | 12.927 | 40.853 | 72.928 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed indenfor byggesektoren med primær arbejdsområde indenfor diamantskæring og diamantboring.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. -23.627, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 998.558, og en egenkapital på kr. 249.906. I øvrigt henvises til årsrapportens talmæssige opstillinger. Der foreligger p.t. en uafklaret arbejdsskadessag. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. -23.627, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 998.558, og en egenkapital på kr. 249.906. I øvrigt henvises til årsrapportens talmæssige opstillinger. Der foreligger p.t. en uafklaret arbejdsskadessag.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.