Koru Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-6.250 kr.+0,0%
Bruttofortjeneste 2021
Nøgletal
2021-18.682,0%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20232023Skattepligtig indkomst -237 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -650 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -23.717 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -23.002 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -28.223 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2021
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 3.740 | 490 | 4.990 | 8.740 | 2.445 |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.740 | 490 | 4.990 | 8.740 | 2.445 |
| Anlægsaktiver i alt | 352.595 | 352.595 | 0 | — | — |
| Aktiver i alt | 356.335 | 353.085 | 4.990 | 8.740 | 2.445 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 364.858 | 382.322 | 415.045 | 441.797 | 459.219 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 364.858 | 382.322 | 415.045 | 441.797 | 459.219 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -58.523 | -79.237 | -460.055 | -483.057 | -506.774 |
| Årets resultat | -26.293 | -20.714 | -380.818 | -23.002 | -23.717 |
| Egenkapital i alt | -8.523 | -29.237 | -410.055 | -433.057 | -456.774 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -12.500 | -6.250 | -12.500 | -6.250 | -6.250 |
| Resultat af primær drift | -12.500 | -6.250 | -12.500 | -6.250 | -6.250 |
| Resultat før skat | -26.293 | -20.714 | -380.818 | -23.002 | -23.717 |
| Årets resultat | -26.293 | -20.714 | -380.818 | -23.002 | -23.717 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2021Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje tegningsretter samt dermed beslægtet virksomhed.
Det ordinære resultat efter skat udgør -24 t.kr. mod -23 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Selskabet har tabt over halvdelen af virksomhedskapitalen. Det er ledelsens forventning, at kapitalen kan retableres via fremtidig indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.