Marnita Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023/24Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 2.391 | 2.391 | 13.845 | 88.858 | 134.446 | 60.950 | 0 |
| Anlægsaktiver i alt | 188.275 | 223.050 | 272.972 | 532.713 | 728.697 | 529.669 | 145.655 |
| Aktiver i alt | 190.666 | 225.441 | 286.817 | 621.571 | 863.143 | 590.619 | 145.655 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 20.625 | 28.125 | 45.829 | 127.092 | 178.968 | 111.724 | 59.481 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 20.625 | 28.125 | 45.829 | 127.092 | 178.968 | 111.724 | 59.481 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -18.235 | -25.735 | -31.985 | -38.235 | -44.522 | -50.774 | -59.481 |
| Årets resultat | 89.078 | 27.275 | 43.672 | 253.491 | 189.695 | -205.280 | -392.721 |
| Egenkapital i alt | 170.041 | 197.316 | 240.988 | 494.479 | 684.175 | 478.895 | 86.174 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | -5.000 | -7.500 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 |
| Resultat af primær drift | -5.000 | -7.500 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 |
| Resultat før skat | 89.078 | 27.275 | 43.672 | 253.491 | 189.695 | -205.280 | -390.330 |
| Årets resultat | 89.078 | 27.275 | 43.672 | 253.491 | 189.695 | -205.280 | -392.721 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandele i Magasin Stewardess Eftf. ApS.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2023 - 30. juni 2024 udviser et resultat på kr. -392.721, og selskabets balance pr. 30. juni 2024 udviser en balancesum på kr. 145.655, og en egenkapital på kr. 86.174. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2023 - 30. juni 2024 udviser et resultat på kr. -392.721, og selskabets balance pr. 30. juni 2024 udviser en balancesum på kr. 145.655, og en egenkapital på kr. 86.174.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.