RMCS Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-5.978 kr.-456,1%
Bruttofortjeneste 2025/26
Nøgletal
2025/26-5.978 kr.
EBITDA
-8,0%
Soliditetsgrad
0,2×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 44.420 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -62.392 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 5.994 kr.Fratrukket underskud 84.975 kr.1.298 kr.
2021Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 15.030 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 42.323 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -59.218 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 34.066 | 11.976 | 27.864 | 19.012 | 40.825 | 33.935 | 22.872 | 7.559 | 3.515 |
| Omsætningsaktiver i alt | 76.613 | 68.636 | 39.952 | 33.443 | 125.925 | 55.579 | 55.545 | 42.395 | 72.098 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | 250.000 | 205.474 |
| Aktiver i alt | 76.613 | 68.636 | 39.952 | 33.443 | 125.925 | 55.579 | 55.545 | 292.395 | 277.572 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 90.909 | 142.150 | 90.000 | 70.267 | 73.710 | 66.337 | 21.916 | 256.875 | 299.651 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 90.909 | 142.150 | 90.000 | 70.267 | 73.710 | 66.337 | 21.916 | 256.875 | 299.651 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -64.296 | -123.514 | -100.048 | -86.824 | 2.215 | -60.758 | -16.371 | -14.480 | -72.079 |
| Årets resultat | -23.448 | -52.804 | 17.052 | 13.224 | 89.039 | -62.973 | 44.386 | 1.892 | -57.599 |
| Egenkapital i alt | -14.296 | -73.514 | -50.048 | -36.824 | 52.215 | -10.758 | 33.629 | 35.520 | -22.079 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 491.407 | 265.753 | — | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | 42.183 | 15.128 | 90.806 | -61.132 | 44.756 | -1.075 | -5.978 |
| Resultat af primær drift | -30.062 | -59.196 | 41.769 | 15.128 | — | — | 44.756 | — | -18.478 |
| EBITDA | — | — | — | — | — | — | — | — | -5.978 |
| Resultat før skat | -30.062 | -59.218 | 42.323 | 15.024 | 90.337 | -62.973 | 44.386 | -7.934 | -64.794 |
| Årets resultat | -23.448 | -52.804 | 17.052 | 13.224 | 89.039 | -62.973 | 44.386 | 1.892 | -57.599 |
| Personaleomkostninger | 224.359 | 0 | 414 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.500 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets formål er at drive virksomhed med investering i aktier og anparter, samt enhver i forbindelsehermed stående virksomhed efter ledelsens beslutning
Årets resultat anses for tilfredsstillende.For det kommende år forventes et tilsvarende resultat.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.