Castillo & Co ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-2.948 kr.-110,2%
Bruttofortjeneste 2022
Nøgletal
2022-26.439,0%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Hanabay Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 360.591 | 316.622 | 329.682 | 407.927 | 142.127 | 1.060 |
| Omsætningsaktiver i alt | 738.245 | 972.142 | 706.479 | 836.815 | 152.343 | 6.060 |
| Anlægsaktiver i alt | 410.234 | 848.369 | 850.560 | 367.481 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 1.148.479 | 1.820.511 | 1.557.039 | 1.204.296 | 152.343 | 6.060 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.098.479 | 1.751.509 | 1.589.987 | 2.095.371 | 1.750.851 | 1.608.264 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.098.479 | 1.751.509 | 1.589.987 | 2.095.371 | 1.750.851 | 1.608.264 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 0 | 19.002 | -82.948 | -941.075 | -1.648.508 | -1.652.204 |
| Årets resultat | 82.462 | 19.003 | -101.950 | -858.127 | -707.433 | -3.695 |
| Egenkapital i alt | 50.000 | 69.002 | -32.948 | -891.075 | -1.598.508 | -1.602.204 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 1.370.765 | 949.029 | 378.182 | -40.236 | 28.774 | -2.948 |
| Resultat af primær drift | 110.145 | 30.352 | -131.982 | -1.071.541 | -328.016 | -3.657 |
| EBITDA | 209.075 | 101.080 | -52.879 | -1.071.541 | — | — |
| Resultat før skat | 96.958 | 17.142 | -135.360 | -1.073.193 | -329.442 | -3.695 |
| Årets resultat | 82.462 | 19.003 | -101.950 | -858.127 | -707.433 | -3.695 |
| Personaleomkostninger | 1.161.690 | 847.949 | 431.061 | 677.304 | 356.790 | 709 |
| Af- og nedskrivninger | 98.930 | 70.728 | 79.103 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | 2 | 3 | 1 | 0 |
| Udbytte | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Er at restaurationsvirksomed.
Selskabet fik i 2022 et resultat før skat på kr. -3.695. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Ledelsen forventer, at de efterfølgende regnskabsår vil udvise overskud således at kapitalen bliver intakt ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.