BILSYN SJÆLLAND ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
77.299 kr.-86,3%
Bruttofortjeneste 2020
-50,3%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2017–2020
Nøgletal
202075.866 kr.
EBITDA
20,3%
Soliditetsgrad
223,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Kenneth Ludvigsen Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2020
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 51.848 | 169.669 | 103.578 | 246.326 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 128.823 | 96.736 | 18.600 | 0 |
| Aktiver i alt | 291.761 | 385.294 | 183.558 | 246.326 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 532.313 | 596.432 | 434.337 | 196.326 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 532.313 | 596.432 | 434.337 | 196.326 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -290.552 | -261.138 | -300.779 | 0 |
| Årets resultat | -73.934 | 29.414 | -39.640 | 111.743 |
| Egenkapital i alt | -240.552 | -211.138 | -250.779 | 50.000 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Bruttofortjeneste | 629.217 | 811.800 | 563.687 | 77.299 |
| Resultat af primær drift | -90.322 | 42.299 | 19.823 | 75.866 |
| EBITDA | -41.234 | 94.386 | 62.734 | 75.866 |
| Resultat før skat | -93.885 | 38.273 | 13.921 | 84.196 |
| Årets resultat | -73.934 | 29.414 | -39.640 | 111.743 |
| Personaleomkostninger | 670.451 | 717.414 | 500.953 | 1.433 |
| Af- og nedskrivninger | 49.088 | 52.087 | 42.911 | 0 |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | 2 | 2 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2020Selskabets væsentligste aktiviteter har indtil 31/8 2019 været, at drive virksomhed med syn af biler og hertil beslægtede ydelser.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.