HDEM VLA Partnership Nyt Hospital Nordsjælland I/SAktiv
Økonomiske nøgletal
77.767.167 kr.-15,2%
Omsætning 2025
-0,7%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2017–2025
Nøgletal
20250,0%
Overskudsgrad
0,0%
Soliditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 15.754.113 | 7.958.748 | 6.102.288 | 4.711.041 | 3.002.264 | 13.063.613 | 407.810 | 636.532 | 1.243.834 |
| Omsætningsaktiver i alt | 26.083.468 | 11.532.306 | 10.270.271 | 52.411.185 | 61.609.656 | 30.433.424 | 51.758.878 | 31.390.857 | 28.413.469 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 26.083.468 | 11.532.306 | 10.270.271 | 52.411.185 | 61.609.656 | 30.433.424 | 51.758.878 | 31.390.857 | 28.413.469 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 26.083.468 | 11.532.306 | 10.270.271 | 52.411.185 | 61.609.656 | 30.433.424 | 51.758.878 | 31.390.857 | — |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 26.083.468 | 11.532.306 | 10.270.271 | 52.411.185 | 61.609.656 | 30.433.424 | 51.758.878 | 31.390.857 | — |
| Selskabskapital | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Overført resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 82.442.956 | 44.318.525 | 22.969.474 | 132.435.517 | 71.716.476 | 76.287.335 | 111.283.127 | 91.694.496 | 77.767.167 |
| Resultat af primær drift | 52.772 | 47.676 | 41.972 | 45.770 | 99.322 | 368.143 | -5.356 | -31.102 | 100 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Virksomhedens hovedaktivitet er arkitektvirksomhed.
Udvikling i regnskabsåret Selskabets resultat og økonomiske udvikling anses for tilfredsstillende. Der forventes et positivt re- sultat for det kommende år. Begivenheder efter regnskabsårets udløb Det er ledelsens opfattelse, at der ikke er indtrådt betydningsfulde hændelser efter regnskabsårets udløb, som væsentligt vil kunne påvirke selskabets finansielle situation.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.