Vestermarksvej 3 ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
545.292 kr.+36,2%
Omsætning 2025/26
+2,0%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017/18–2025/26
Nøgletal
2025/2673,4%
EBITDA-margin
33,1%
Overskudsgrad
38,8%
Soliditetsgrad
0,9×
Likviditetsgrad
9,8%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CVR 20453095.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 17.544 | — | — | 36.227 | 112.327 | 74.823 | 231.893 | 115.705 | 397.225 |
| Anlægsaktiver i alt | 5.201.031 | 5.096.668 | 4.992.305 | 4.887.942 | 4.783.579 | 4.679.216 | 4.574.816 | 4.470.416 | 4.366.016 |
| Aktiver i alt | 5.218.575 | 5.096.668 | 4.992.305 | 4.924.169 | 4.895.906 | 4.754.039 | 4.806.709 | 4.586.121 | 4.763.241 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.227.652 | 988.153 | 828.484 | 725.587 | 664.033 | 394.694 | 369.664 | 310.209 | 418.939 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 3.407.674 | 3.338.992 | 3.159.847 | 2.975.842 | 2.796.042 | 2.713.327 | 2.573.281 | 2.371.310 | 2.238.248 |
| Gældsforpligtelser i alt | 4.635.326 | 4.327.145 | 3.988.331 | 3.701.429 | 3.460.075 | 3.108.021 | 2.942.945 | 2.681.519 | 2.657.187 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 415.249 | 582.523 | 795.974 | 992.740 | 1.184.831 | 1.372.018 | 1.568.764 | 1.587.602 | 1.768.054 |
| Årets resultat | 158.310 | 167.274 | 213.451 | 196.766 | 192.091 | 187.187 | 196.746 | 18.838 | 180.452 |
| Egenkapital i alt | 495.249 | 662.523 | 875.974 | 1.072.740 | 1.264.831 | 1.452.018 | 1.648.764 | 1.667.602 | 1.848.054 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 466.984 | 453.888 | 457.152 | 430.512 | 436.968 | 473.740 | 519.732 | 400.292 | 545.292 |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | 484.079 | 226.058 | 400.066 |
| Resultat af primær drift | 309.263 | 300.236 | 307.194 | 288.160 | 270.584 | 328.707 | 379.679 | 121.658 | 295.666 |
| EBITDA | 413.626 | 404.599 | 411.557 | 392.523 | 374.947 | 433.070 | 484.079 | 226.058 | 400.066 |
| Resultat før skat | 202.310 | 214.274 | 272.451 | 252.876 | 245.458 | 241.710 | 251.609 | 24.822 | 230.701 |
| Årets resultat | 158.310 | 167.274 | 213.451 | 196.766 | 192.091 | 187.187 | 196.746 | 18.838 | 180.452 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 104.363 | 104.363 | 104.363 | 104.363 | 104.363 | 104.363 | 104.400 | 104.400 | 104.400 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets aktivitet består i udlejning af bygninger.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.