Venga Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-3.438 kr.-5,8%
Bruttofortjeneste 2025/26
Nøgletal
2025/26-133,6%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -3.385 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -3.152 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -8.850 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -12.961 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -15.060 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 5.045 | 5.044 | 5.015 | 5.010 | 4.983 | 4.948 | 1 | 1 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.045 | 5.044 | 5.015 | 5.010 | 4.983 | 4.948 | 1 | 1 | 0 |
| Anlægsaktiver i alt | 235.690 | 254.873 | 254.872 | 254.871 | 254.872 | 254.872 | 254.872 | 254.872 | 254.871 |
| Aktiver i alt | 240.735 | 259.917 | 259.887 | 259.881 | 259.855 | 259.820 | 254.873 | 254.873 | 254.871 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 403.008 | 465.508 | 528.008 | 586.164 | 589.289 | 592.639 | 590.992 | 594.267 | 595.389 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 146.320 | 98.880 | 49.311 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 549.328 | 564.388 | 577.319 | 586.164 | 589.289 | 592.639 | 590.992 | 594.267 | 595.389 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -358.593 | -354.471 | -367.432 | -376.283 | -379.434 | -382.819 | -386.119 | -389.394 | -390.518 |
| Årets resultat | -52.811 | 4.122 | -12.961 | -8.850 | -3.152 | -3.385 | -3.300 | -3.275 | -1.123 |
| Egenkapital i alt | -308.593 | -304.471 | -317.432 | -326.283 | -329.434 | -332.819 | -336.119 | -339.394 | -340.518 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | — | -3.250 | -3.438 |
| Resultat af primær drift | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -3.125 | -3.350 | -3.250 | -3.250 | -3.438 |
| Resultat før skat | -52.811 | 4.122 | -12.961 | -8.850 | -3.152 | -3.385 | -3.300 | — | — |
| Årets resultat | -52.811 | 4.122 | -12.961 | -8.850 | -3.152 | -3.385 | -3.300 | -3.275 | -1.123 |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af at besidde kapitalandele iandre virksomheder.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.