INCASE NORDIC HOLDING ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2022Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | 12.677 |
| Omsætningsaktiver i alt | 126.966 | 285.879 | 557.462 | 568.122 | 774.747 | 2.320.899 |
| Anlægsaktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 130.000 | 50.000 |
| Aktiver i alt | 176.966 | 335.879 | 607.462 | 618.122 | 904.747 | 2.370.899 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 138.847 | 166.008 | 344.188 | 176.440 | 96.063 | 1.384.571 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 138.847 | 166.008 | 344.188 | 176.440 | 96.063 | 1.384.571 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -11.881 | 119.871 | 213.274 | 391.682 | 758.684 | 936.328 |
| Årets resultat | 5.928 | 131.752 | 93.403 | 178.408 | 367.002 | 177.644 |
| Egenkapital i alt | 38.119 | 169.871 | 263.274 | 441.682 | 808.684 | 986.328 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Resultat af primær drift | -13.610 | -14.125 | -8.125 | — | — | — |
| Resultat før skat | 6.390 | 125.650 | 91.748 | 174.266 | 363.501 | 176.883 |
| Årets resultat | 5.928 | 131.752 | 93.403 | 178.408 | 367.002 | 177.644 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed indenfor investering i selskaber indenfor IT-branchen.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2022 - 31. december 2022 udviser et resultat på kr. 177.644, og selskabets balance pr. 31. december 2022 udviser en balancesum på kr. 2.370.899, og en egenkapital på kr. 986.328. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2022 - 31. december 2022 udviser et resultat på kr. 177.644, og selskabets balance pr. 31. december 2022 udviser en balancesum på kr. 2.370.899, og en egenkapital på kr. 986.328.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.