MYHEART ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetForeslået udbytte for regnskabsåret 55.606 kr. (74% af årets resultat).
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet MUHL HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 29.475 | 97.268 | 618.835 | 887.887 | 475.693 | 371.959 | 413.921 | 34.291 | 35.876 |
| Anlægsaktiver i alt | 3.062.207 | 2.678.931 | 4.097.554 | 3.812.575 | 3.441.791 | 3.136.311 | 2.721.658 | 2.799.187 | 2.701.718 |
| Aktiver i alt | 3.091.682 | 2.776.199 | 4.716.389 | 4.700.462 | 3.917.484 | 3.508.270 | 3.135.579 | 2.833.478 | 2.737.594 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.215.758 | 1.554.674 | 2.192.926 | 2.801.324 | 2.301.111 | 1.088.307 | 612.542 | 502.040 | 514.652 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 1.686.899 | 1.070.885 | 833.623 | 262.358 | 263.363 | 0 | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.902.657 | 2.625.559 | 3.026.549 | 3.063.682 | 2.564.474 | 1.088.307 | 612.542 | 502.040 | 514.652 |
| Selskabskapital | 50.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 |
| Overført resultat | 0 | -204.042 | -526.854 | -272.237 | -558.441 | 562.878 | 614.092 | 463.406 | 377.385 |
| Årets resultat | 75.579 | -259.648 | -322.812 | 10.617 | -286.204 | 121.319 | 51.214 | -150.686 | -86.021 |
| Egenkapital i alt | 105.606 | 90.958 | 1.268.146 | 1.278.763 | 992.559 | 2.113.878 | 2.165.092 | 2.014.406 | 1.928.385 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 4.838.444 | 3.335.597 | 4.400.398 | 1.718.800 | 1.523.203 | 1.467.801 | 1.263.202 | 994.280 | 898.110 |
| Resultat af primær drift | 230.870 | -65.611 | 204.131 | 28.381 | -216.439 | 83.953 | 116.479 | -182.294 | -103.025 |
| EBITDA | 548.699 | 350.337 | 554.778 | 396.599 | 154.345 | 466.208 | 531.132 | 140.175 | 219.444 |
| Resultat før skat | 94.548 | -283.385 | 39.200 | -53.060 | -412.053 | 66.953 | 103.074 | -191.599 | -108.496 |
| Årets resultat | 75.579 | -259.648 | -322.812 | 10.617 | -286.204 | 121.319 | 51.214 | -150.686 | -86.021 |
| Personaleomkostninger | 2.434.711 | 1.535.558 | 2.413.643 | 1.322.201 | 1.368.858 | 1.001.593 | 732.070 | 854.105 | 678.666 |
| Af- og nedskrivninger | 317.829 | 415.948 | 350.647 | 368.218 | 370.784 | 382.255 | 414.653 | 322.469 | 322.469 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 4 | 4 | 3 | 3 | 0 | 0 |
| Udbytte | 55.606 | — | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive fitnesscentre og hermed forbundet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-07-2025 - 30-06-2026 udviser et resultat på kr. -86.021, og selskabets balance pr. 30-06-2026 udviser en balancesum på kr. 2.737.594, og en egenkapital på kr. 1.928.385.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.