H.C. Unger Fotografi ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
1.304 kr.+117,0%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
202516,5%
Soliditetsgrad
1,2×
Likviditetsgrad
-26,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Vallentin Unger Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 3.485 | 6.626 | 3.531 | 9.208 | 79.027 | 4.520 | 3.116 | 6.585 | 4.933 |
| Omsætningsaktiver i alt | 21.313 | 28.467 | 27.638 | 38.581 | 103.801 | 58.370 | 40.824 | 43.805 | 40.561 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 21.313 | 28.467 | 27.638 | 38.581 | 103.801 | 58.370 | 40.824 | 43.805 | 40.561 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 17.801 | 33.530 | 54.371 | 63.927 | 70.770 | 32.779 | 23.262 | 35.332 | 33.854 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 17.801 | 33.530 | 54.371 | 63.927 | 70.770 | 32.779 | 23.262 | 35.332 | 33.854 |
| Selskabskapital | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -7.886 | -16.461 | -38.131 | -36.744 | -6.969 | -14.409 | -22.438 | -31.527 | -33.293 |
| Årets resultat | -5.282 | -8.575 | -21.669 | 1.387 | 22.376 | -7.439 | -8.029 | -9.089 | -1.767 |
| Egenkapital i alt | 3.512 | -5.063 | -26.733 | -25.346 | 33.031 | 25.591 | 17.562 | 8.473 | 6.707 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -5.278 | -10.673 | -21.664 | 2.690 | 28.252 | -6.229 | -11.057 | -7.651 | 1.304 |
| Resultat af primær drift | -5.278 | -10.673 | — | 2.689 | 28.252 | -6.229 | -11.057 | -7.651 | 1.304 |
| EBITDA | — | — | — | 2.690 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -5.282 | -10.675 | -21.669 | 1.387 | 26.429 | -7.439 | -12.368 | -9.089 | — |
| Årets resultat | -5.282 | -8.575 | -21.669 | 1.387 | 22.376 | -7.439 | -8.029 | -9.089 | -1.767 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 1 | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet består i at drive fotografisk virksomhed og hertil knyttet virksomhed.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.