Sneakers 4 You ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2021Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Moan Holding, Ringe ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2021
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | 18.984 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 210.394 | 211.321 | 178.076 | 178.380 | 145.691 |
| Anlægsaktiver i alt | 11.987 | 978 | 0 | — | — |
| Aktiver i alt | 222.381 | 212.299 | 178.076 | 178.380 | 145.691 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 138.513 | 121.633 | 74.938 | 72.802 | 55.487 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 138.513 | 121.633 | 74.938 | 72.802 | 55.487 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 33.867 | 40.451 | 53.138 | 55.578 | 40.204 |
| Årets resultat | 4.698 | 6.584 | 12.688 | 2.439 | -15.374 |
| Egenkapital i alt | 83.867 | 90.451 | 103.138 | 105.578 | 90.204 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 22.632 | 45.546 | 18.616 | 3.395 | -18.844 |
| Resultat af primær drift | 9.255 | 10.084 | 17.638 | 3.395 | — |
| EBITDA | 22.632 | 21.093 | 18.616 | 3.395 | — |
| Resultat før skat | 6.022 | 8.441 | 16.267 | 3.127 | -19.710 |
| Årets resultat | 4.698 | 6.584 | 12.688 | 2.439 | -15.374 |
| Personaleomkostninger | 0 | 24.453 | 0 | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 13.377 | 11.009 | 978 | 0 | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | 0 | 1 | 0 | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2021Selskabets formål er at drive handel, industri, og investering samt enhver beslægtet aktivitet efter direktionens skøn og nærmere beslutning.
Virksomhedens 0resultatopgørelse for 2021 udviser et underskud på 15 t.kr. mod et overskud på 2 t.kr. sidste år, og virksomhedens balance pr. 31. december 2021 udviser en egenkapital på 90 t.kr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.