Agostinetti Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | 43.994 | 993 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | 203.994 | 128.660 | 0 | — |
| Anlægsaktiver i alt | 45.100 | 25.000 | 0 | 234.201 | 277.557 | 0 | — | — |
| Aktiver i alt | 45.100 | 25.000 | 0 | 234.201 | 481.551 | 128.660 | 0 | 0 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 12.670 | 42.670 | 47.670 | 67.920 | 67.920 | 73.420 | 81.550 | 90.592 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 12.670 | 42.670 | 47.670 | 67.920 | 67.920 | 73.420 | 81.550 | 90.592 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -22.670 | -67.670 | -97.670 | 116.281 | 206.075 | 5.240 | -131.550 | -140.592 |
| Årets resultat | -84.746 | -50.100 | -30.000 | 213.951 | 247.350 | -358.391 | -136.790 | -9.042 |
| Egenkapital i alt | 32.430 | -17.670 | -47.670 | 166.281 | 413.631 | 55.240 | -81.550 | -90.592 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -6.500 | -5.000 | -5.000 | -5.250 | -6.000 | -8.501 | -5.000 | -5.750 |
| Resultat af primær drift | -6.500 | -5.000 | -5.000 | -5.250 | -6.000 | -8.501 | -5.000 | -5.750 |
| Resultat før skat | -84.746 | -50.100 | -30.000 | 213.951 | 247.350 | -358.391 | -136.790 | -9.042 |
| Årets resultat | -84.746 | -50.100 | -30.000 | 213.951 | 247.350 | -358.391 | -136.790 | -9.042 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af at eje ejerandele i andre selskaber.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttotab udgør -5.750 mod -5.000 sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -9.042 mod -136.790 sidste år. Ledelsen anser årets resultat som forventet. Kapitalberedskab Selskabet har tabt selskabskapitalen med mere end 50%, og er derfor underlagt kapitaltabsreglerne i selskabsloven. Ledelsen forventer at reetablere egenkapitalen via fremtidig drift. Årsrapporten er derfor aflagt under forudsætning af fortsat drift. Der henvises til note 1.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.