VINDG A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
-134.942 kr.-732,2%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
20250,7%
Soliditetsgrad
1,0×
Likviditetsgrad
-4.059,2%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet VANTAGE MANAGEMENT ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 123.903 | 27.448 | 31.968 | 33.279 | 33.045 | 32.801 | 32.009 | 30.821 | 29.343 |
| Omsætningsaktiver i alt | 143.300 | 55.788 | 69.320 | 33.279 | 33.045 | 32.801 | 32.009 | 30.821 | 504.343 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 143.300 | 55.788 | 69.320 | 33.279 | 33.045 | 32.801 | 32.009 | 30.821 | 504.343 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 157.500 | 107.500 | 157.500 | 276.632 | 315.951 | 336.490 | 344.615 | 360.831 | 500.857 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 157.500 | 107.500 | 157.500 | 276.632 | 315.951 | 336.490 | 344.615 | 360.831 | 500.857 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 975.000 |
| Overført resultat | -514.200 | -551.712 | -588.180 | -743.353 | -782.906 | -803.689 | -812.606 | -830.010 | -971.514 |
| Årets resultat | -63.796 | -37.512 | -36.468 | -155.173 | -39.553 | -20.783 | -8.917 | -17.404 | -141.504 |
| Egenkapital i alt | -14.200 | -51.712 | -88.180 | -243.353 | -282.906 | -303.689 | -312.606 | -330.010 | 3.486 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -62.676 | -35.845 | -36.288 | -78.609 | -26.391 | -20.469 | -8.125 | -16.216 | -134.942 |
| Resultat af primær drift | -62.676 | -35.845 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -63.796 | -37.512 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -63.796 | -37.512 | -36.468 | -155.173 | -39.553 | -20.783 | -8.917 | -17.404 | -141.504 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er konsulentassistance, service, kurser og handel inden for gearudvikling. Selskabet har fortsat tabt virksomhedskapitalen. Der henvises til note 1, hvor selskabets ledelse har redegjort for reetablering af virksomhedskapitalen.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.