STJERNELYS FOR ENGLELYSET HELSEBUTIK ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet GÄDDEBODA HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 13.824 | 4.496 | 0 | — | — | 1.200 | 3.280 | 5.048 |
| Omsætningsaktiver i alt | 331.327 | 296.039 | 162.609 | 32.614 | 47.868 | 58.088 | 81.524 | 25.629 |
| Anlægsaktiver i alt | 21.013 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 352.340 | 296.039 | 162.609 | 32.614 | 47.868 | 58.088 | 81.524 | 25.629 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 640.560 | 551.133 | 560.945 | 579.613 | 571.536 | 557.878 | 548.819 | 1.117 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 640.560 | 551.133 | 560.945 | 579.613 | 571.536 | 557.878 | 548.819 | 1.117 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -368.220 | -335.094 | -478.336 | -626.999 | -603.668 | -579.790 | -547.295 | -55.488 |
| Årets resultat | -40.354 | 33.126 | -143.242 | -148.663 | 23.331 | 23.878 | 32.495 | 5.807 |
| Egenkapital i alt | -288.220 | -255.094 | -398.336 | -546.999 | -523.668 | -499.790 | -467.295 | 24.512 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 42.484 | 88.858 | -182.337 | -11.634 | 3.482 | 3.397 | -27.013 | -10.171 |
| Resultat af primær drift | -36.258 | 43.377 | — | -11.634 | 3.482 | 3.397 | -27.013 | -10.171 |
| Resultat før skat | -51.220 | 42.778 | -183.347 | -16.054 | 537 | 976 | -32.251 | -10.164 |
| Årets resultat | -40.354 | 33.126 | -143.242 | -148.663 | 23.331 | 23.878 | 32.495 | 5.807 |
| Personaleomkostninger | 78.743 | 45.481 | 0 | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets hovedaktivitet er alternativ behandling, salg af helseprodukter samt hermed beslægtet virksomhed
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 5.807, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 25.629, og en egenkapital på kr. 24.512. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 5.807, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 25.629, og en egenkapital på kr. 24.512.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.